Аграрій Леонід Яковишин: про вивезення техніки, посівну та стан "Землі і волі"

Аграрій Леонід Яковишин: про вивезення техніки, посівну та стан "Землі і волі"

Уточнено
Аграрій Леонід Яковишин: про вивезення техніки, посівну та стан "Землі і волі"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чому вивіз із Бобровиці сільгосптехніку та посівний матеріал і чи планує відмовитися від вирощування кукурудзи. Відповіді на ці та інші запитання в інтерв’ю Суспільному дав генеральний директор ТОВ "Земля і воля", Герой України Леонід Яковишин. Які він має плани на землю та посівну навесні 2023 року, чи сплачує зарплату людям та що буде з соціальними програмами – читайте далі.

Про вивезення техніки

"Я – бізнесмен. І я думаю за своє господарство – не тільки про те, що буде сьогодні, а й про те, що буде через місяць. Я не маю права, щоб мої трактори потрапили під обстріли або до рук росіян. Росія готується до масштабної атаки. Ми не можемо допустити, щоб господарство, в яке я вклав 52 роки свого життя, щоб якийсь фашист міг його розбомбити", – говорить Леонід Яковишин.

За його словами, трактори, комбайни, посівний матеріал – це серце його господарства. Протягом п’яти днів він вивіз це все (мова про 41 комбайн і 100 тракторів, – ред.) у безпечне місце, стільки ж потрібно, щоб повернути техніку.

"Це (техніка, – ред.) коштує десятки мільйонів доларів. В мене таких грошей немає повторно купити, і не буде".

Посівна 2023

Ціни на добрива після російського вторгнення зросли. А тому сіяти кукурудзу, яку Яковишин називав "другою нафтою", невигідно.

"Не те, що невигідно – а неможливо. Селітра – 39 тисяч тонна. Я з Росії шість тисяч тонн безводного аміаку брав кожен рік (до повномасштабного вторгнення, – ред.). По дев’ять тисяч з доставкою з Тольятті в Бобровицю. Зараз ця тонна – 59 тисяч. А селітра – 39 тисяч. Мені треба 12 мільйонів доларів, щоб тільки закупити селітру під кукурудзу".

Кукурудза

Яковишин говорить, що має 200 тисяч тонн запасів кукурудзи. З його слів, він може повернутися до вирощування кукурудзи, але тоді, коли здешевшають добрива.

"Земля була є і залишається годувальницею, і дорожче нічого немає. Той, хто позбувається землі – той позбувається життя. Мене гроші як такі не цікавлять".

Разом з тим, каже, земля не буде гуляти.

"Посію те, що мені вигідно: соняшник. Бо там я внесу один центнер селітри – це п’ять тисяч гектарів. Сої буде пару тисяч гектарів – без добрив, ячменю. Десять тисяч я посію з 33 000. А то буду тримати «під паром» до осені, й посію 23 тисячі гектарів пшениці".

Такий варіант виходу з ситуації став можливий тому, що, зі слів Яковишина, підприємство має фінансовий запас. Завдяки цьому він може й платити зарплату працівниками.

Зарплата працівникам

За словами Яковишина, не зважаючи на те, чи є в людей робота, вони матимуть зарплату – десять тисяч гривень на місяць. Каже, цього вистачить на рік.

Соціальні програми

"По весні мені потрібно людям здати 72 квартири (у Бобровиці, – ред.). Підлоги треба робити, вікна – все будемо робити, звичайно. Зробити благоустрій – щоб в’їзд у Бобровицю був такий, як у село Мирне. Я арку в Мирне замовив – 4,7 мільйона гривень. В Коростені, з червоного граніту".

200-250 мільйонів Яковишин планує вкласти в облаштування села Мирне. Загалом же благоустрій населеного пункту йому коштуватиме близько 600 мільйонів гривень.

Аграрій Леонід Яковишин: про вивезення техніки, посівну та стан "Землі і волі"
Село Мирне, яке перебудовує Леонід Яковишин. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, в селі Мирне в 1970 році почалася кар’єра Леоніда Яковишина як аграрія. Декілька років тому він взявся за перебудову населеного пункту, який хоче реконструювати за єдиним зразком. В Мирному сільський магазин облицьований мармуром, а в будинку культури – золото й ліпнина.

У інтерв'ю Леонід Яковишин також розповів про російське вторгнення, чому його діями цікавиться СБУ, про свій мавзолей, а також прокоментував чутки щодо нього та "Землі і волі":

Читайте також

Мавзолей як у Наполеона: аграрій Яковишин добудував власну усипальницю за 3 мільйони доларів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок