Чим раніше посадиш, тим кращий врожай: фермер розповів про особливості посадки картоплі на Чернігівщині

Чим раніше посадиш, тим кращий врожай: фермер розповів про особливості посадки картоплі на Чернігівщині

Кожна четверта тонна картоплі в Україні — з Чернігівщини. Більшість фермерів області наразі готується до посадки картоплі, але є й ті, хто вже стартував. Першим в області цей сезон розпочало товариство "Десна" із села Боромики.

Про це Суспільному розповів директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний.

Посадка картоплі на Чернігівщині: керівник департаменту ОДА про особливості
Олег Крапивний. Суспільне Чернігів
"Орієнтовно, в кінці квітня на початку травня йде масова посадка картоплі. 91% відбувається виробництво картоплі в господарствах населення. Тільки 9% садять юридичні особи".

Товариство "Десна" розпочало сезон посадки картоплі 31 березня. На сьогодні, підприємство засадило перших 26 гектарів. У планах до 160, розповів директор підприємства Микола Пономаренко.

Посадки картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості процесу
Микола Пономаренко. Суспільне Чернігів
"Найраніше за цей період ми садили 27 березня. Але після того, як ми посадили 8 гектарів, випав сніг сантиметрів 10 і мороз був. Але, на диво, коли почали збирати картоплю, коли її доростили – вона була найкраща".

На думку Миколи Пономаренка, чим раніше посадиш картоплю, тим кращий врожай.

Посадки картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості процесу
Посадка картоплі трактором у товаристві "Десна". Суспільне Чернігів

Загалом на Чернігівщині займаються вирощуванням картоплі понад 80 фермерів, розповів Олег Крапивний. За його словами, після початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині площа під картоплю скоротилася приблизно на вісім тисяч гектар.

Посадки картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості цього процесу
Насіннєва картопля. Суспільне Чернігів

Микола Пономаренко каже, що їхнє підприємство на результати довоєнного періоду – 450 гектарів картоплі, ще не вийшло. Також є проблеми з імпортом насіння.

"В цьому році заявили на 280 тонн насіння завезти. Але, на жаль, в європейців не все відбулося із виробництвом насіннєвого матеріалу і нам дали 80 тонн".
Посадка картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості
Сховище, де зберігають насіннєву картоплю. Суспільне Чернігів

Насіннєву картоплю підприємство зберігає у спеціальних сховищах. П'ять років тому під них переробили закинуті приміщення колишніх колгоспів. Сховища обладнані сучасною системою вентиляції та терморегуляції. Температура тут чотири-шість градусів тепла. Її контролюють прилади у дерев'яних ящиках, де зберігається картопля.

Посадки картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості цього процесу
Обладнання, яке фіксує температурні показники у картоплесховищах. Суспільне Чернігів
"Це кімната, де знаходиться комп’ютерне обладнання двох камер. Показують температуру, яка знаходиться в картоплі, яка знаходиться в приміщенні. В режимі онлайн передає все", — розповів Пономаренко.

На сьогодні, за словами Пономаренка, на Чернігівщині відчувається дефіцит на картоплю. Її ціна — 18-25 гривень за кілограм. За словами головного агронома Романа Лютого, ґрунти на Чернігівщині добре підходять для картоплі.

Посадка картоплі на Чернігівщині: фермер розповів про особливості
Головний агроном СТОВ "Десна" Роман Лютий. Суспільне Чернігів
"Весною, вони швидше прогріваються, що дає змогу раніше зайти в поле. Почати посадку, поки є запаси вологи і картопля завжди чиста, не така як в чорноземах".

Близько 10 сортів картоплі вирощує товариство "Десна". Микола Пономаренко каже, цього року українці будуть з картоплею, а ціна становитиме 10-12 гривень за кілограм.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок