У Дубенському замку на Рівненщині з'явилася його мінікопія. Цей подарунок музею зробив місцевий майстер Валерій Вул. Він відтворив середньовічний замок з авторським доповненням десять років тому, а нині передав його в музей, інформують на Facebook-сторінці Державного історико-культурного заповідника в Дубні.
Дубенчанин Валерій Вул — майстер історичної мініатюри.

Ідею макета замку він виношував два роки, ще пів року пішло на її втілення.
"Дубенський замок — це спогад мого дитинства, він і сьогодні додає до мого життя яскраво-теплі тони. І я уже давно жив мрією створити нашу славну історичну твердиню у мініатюрі. Не маючи схеми розташування палаців та укріплень пам’ятки, придивлявся до кожної цікавої деталі", — цитують автора історичної мініатюри на Facebook-сторінці Дубенського замку.

Макет замку Валерій Вул зробив із морських та річкових мушель.
Відео макета з Facebook Дубенського замку
У виріб він вмонтував спеціальний механізм, який підіймає і опускає міст.


За допомогою дистанційного управління також вмикається світло в кімнатах колишнього князівського маєтку.
"Найважче було визначитись з пропорційністю будівель – палаців, веж та надбрамного корпусу, щоб була витримана історична гармонія. Мініатюра не є точною копією середньовічного замку. На ній можна помітити авторські доповнення – більшу кількість гармат, казани зі смолою тощо. Але завдяки цим деталям копія фортеці лише виграє", — зауважили в повідомленні замку.

У дописі також зазначають, що макет замку Валерій Вул створив десять років тому. І разом з іншими історичними мініатюрами його експонували на персональній виставці автора в історико-культурному заповіднику Дубна.

Макет замку хотіли придбати для приватних колекцій. Але майстер усім відмовляв. 3 лютого він подарував свій виріб Дубенському замку.
Читайте також
- В музейній овечій сім'ї — перше поповнення. Як береже традиції скансен на півночі Рівненщині
- "Збираємо фото і відео всього, що пов'язане з війною": у громаді на Рівненщині формують онлайн-архів боротьби проти РФ
- Як і коли на Рівненщині виготовляли поліську дудку-викрутку. Пояснює носій традиції
- Повернути історію України до обовʼязкових предметів НМТ: заклик громадськості й позиція центру оцінювання якості освіти
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: