США попередили Туреччину про наслідки за постачання РФ санкційних товарів — Reuters

США попередили Туреччину про наслідки за постачання РФ санкційних товарів — Reuters

США попередили Туреччину про наслідки за постачання РФ санкційних товарів — Reuters
Фото: Depositphotos

Сполучені Штати попередили Туреччину про негативні наслідки в разі експорту до Росії, в порушення санкцій, хімічних реактивів, напівпровідникової та іншої продукції, яка може бути використана Москвою у війні проти України.

Як повідомляє Reuters, цією метою заступник міністра фінансів США з питань протидії тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон 2-3 лютого відвідав Анкару та Стамбул, де провів зустрічі з представниками турецького уряду, бізнесу й банківських установ і закликав їх до більшої співпраці у припиненні потоку підсанкційних товарів до РФ.

Нельсон сказав, що помітне річне зростання експорту до Росії робить турецькі підприємства "особливо вразливими до репутаційних і санкційних ризиків" або втрати доступу до ринків G7.

"Вони повинні "вживати додаткових заходів обережності, щоб уникнути транзакцій, пов’язаних із потенційною передачею технологій подвійного призначення, які можуть бути використані російським військово-промисловим комплексом", — сказав він.

Нельсон закликав турецьких банкірів проводити посилену перевірку транзакцій, пов'язаних з Росією, і зазначив у своїй промові, що російські олігархи продовжують купувати нерухомість і причалювати яхти в Туреччині.

Під час переговорів з окремими турецькими компаніями Нельсон вказав на схеми, за допомогою яких РФ намагається ухилятися від західного контролю постачання пластмас, гуми та напівпровідників, які містяться в експортованих до РФ товарах і використовуються у військових цілях.

За словами високопоставленого американського чиновника, який побажав залишитися неназваним, делегація зі США надала турецькій стороні американські дані стосовно обсягів експорту з Туреччини до Росії на десятки мільйонів доларів, що викликало занепокоєння Вашингтона.

"Немає нічого дивного в тому, що Росія активно прагне використати свої історичні економічні зв’язки з Туреччиною. Питання в тому, якою буде відповідь Туреччини", – сказав чиновник.

Як зазначає агентство, тиск з боку США на Туреччину з метою домогтися дотримання Анкарою антиросійських санкцій уже призвів до деяких змін у позиції турецьких компаній щодо співпраці з росіянами.

Зокрема, найбільший турецький постачальник наземних авіаційних послуг Havas 31 січня повідомив російським і білоруським авіакомпаніям, що припиняє надавати запчастини, пальне та інші послуги для їхніх літаків американського походження відповідно до західних обмежень.

У вересні минулого року п’ять турецьких банків призупинили використання російської платіжної системи "Мир" після введення Мінфіном США нових санкцій до керівництва оператора системи й жорсткого попередження тих, хто міг би допомогти Москві не порушувати встановлених обмежень.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

ЄС і G7 запровадили додаткові обмеження цін на російські нафтопродукти

США дозволили передати Україні конфісковані в російського олігарха кошти. Коли чекати надходження

США ввели санкції проти компаній, які підтримують ВПК Росії

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців

В Іспанії арештований британець, який допомагав обійти санкції російському олігарху Вексельбергу

На початок