Журналістка Валерія Скидан поспілкувалася із бібліотекарями Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, які розповіли, чому дітям варто відвідувати бібліотеки і як заохотити їх до читання.
Виконуюча обов’язки директора бібліотеки Світлана Гресь каже, що після початку повномасшабної війни Росії проти України інтерес дітей до їхньої бібліотеки не лише не зменшився, а й навіть зріс.
"Після реорганізації, в рамках якої об'єднали дві обласні бібліотеки: для дітей та для юнацтва, по обох бібліотеках у нас 36 тисяч відвідувачів. Коли я прийшла в листопаді (2022 року – ред.) виконувати обов’язки директора, ми не зовсім ще виконували план. Перед тим був рік карантину, було не так багато відвідувачів, бо були прямі заборони відвідування закладів. В цьому році ми план виконали. Відвідуваність зросла. Річ у тому, що в загальноосвітніх закладах не всі можуть працювати очно, багато хто працює онлайн, не можна проводити масових заходів. Тому всі прийшли до нас. Ми ж не лише літературу почитати видаємо, а й проводимо багато різних заходів: відкриті уроки української мови, тематичні заняття, заняття жестовою мовою для слабочуюючих", – розповідає Світлана Гресь.

Один із таких заходів у бібліотеці проводили напередодні Дня Соборності України – разом із наймолодшими відвідувачами бібліотекарі робили ланцюжок з намальованих долонь.
Шестирічна Вероніка показує журналістці свій малюнок.
"Я давно сюди ходжу, – каже дівчинка. – Мені тут подобається, тут цікаво і весело".


Бібліотечні фонди постійно поповнюються, тому і найменші діти, і підлітки та юнаки зможуть знайти що почитати на свій смак.
"Не кожен може собі дозволити купити нову літературу, а в нас можна прийти, почитати і повернути, – каже бібліотекарка Ганна Богайчук. – Чимало читачів дарують нам книги. Ми приймаємо літературу українською мовою. Якщо, наприклад, ти книжку вже прочитав і вона тобі не треба, ти можеш дати їй друге життя і принести у бібліотеку. І потім після тебе її ще багато людей прочитає".


Світлана Гресь розповіла, як заохочувати дітей до читання.
"Серед нашої літератури є дуже гарно перевидані книги Кіплінга, Андерсона, не радянського типу. Дітей приваблює в таких книгах яскрава картинка. З українських авторів полюбляють читати книги Всеволода Нестайко. Я б не сказала, що треба читати більше, треба читати якісне. Тому що у нас зараз є багато різної літератури, яка забруднює нашу свідомість, – каже Світлана Гресь. – Я вважаю, що дитину привчити до читання можна тільки тоді, коли їй це сподобається. Треба підібрати цю літературу, цю книжку. Коли її захопить читання – вона шукатиме ще".

Бібліотекарка Ганна Богайчук каже, що зараз у дитячій бібліотеці є 91 933 книги, а в юнацькій бібліотеці – 72 685.
"У нашій бібліотеці є комікси, нонфікшин, фентезі, детективи. Для заохочування дітей до читання ми використовуємо у своїй практиці піар-візити у будь-які навчальні заклади. Коли ми йдемо туди з піар-візитом, намагаємось прорекламувати бібліотеку, бібліотечні фонди та спонукати до їхнього наповнення. Щоб люди бачили, що в нашій бібіліотеці не застаріла література, а нова, ми беремо такі нові книжки з собою на ці візити. Щоб читачі бачили, що є книжки на будь-який смак. Ми влаштовуємо екскурсії у бібліотеці, різні квести для дітей. Наприклад, пошук літератури за шифром. Коли діти виконують завдання квесту, вони бачать великі стелажі з великим наповненням різних книг. Так ми заохочуємо їх до читання в інтерактивній формі", – розповіла бібліотекарка.
Читайте також
- Його книги і досі популярні серед дітей: житомирські бібліотекарі про дитячого письменника Всеволода Нестайка.
- Школярка з Житомирщини Злата Скаскова за рік здобула п'ять гран-прі та 40 дипломів на різних пісенних конкурсах.
- Додому вже не повернемося: багатодітна сім’я переселенців з Херсонщини вирішила лишитися в Житомирі.
- "У Патрона": в укритті житомирського ліцею відкрили шкільне кафе.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: