Його книги і досі популярні серед дітей: житомирські бібліотекарі про дитячого письменника Всеволода Нестайка

Його книги і досі популярні серед дітей: житомирські бібліотекарі про дитячого письменника Всеволода Нестайка

Його книги і досі популярні серед дітей: житомирські бібліотекарі про дитячого письменника Всеволода Нестайка
Фото: UKRLIT.NET

30 січня 1930 року народився класик української дитячої літератури Всеволод Нестайко. Житомирські бібліотекарі кажуть, що його книги досі користуються популярністю серед дітей.

Всеволод Нестайко ­– український письменник-прозаїк, класик сучасної української дитячої літератури ­– народився у Бердичеві. За пів століття він написав близько 40 книжок, оповідань, казок і п'єс, які лишаються популярними і донині. Частина з творів Нестайка увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.

Виконуюча обов’язки директора об’єднаних бібліотек Світлана Гресь говорить, що діти полюбляють читати книги Всеволода Нестайка і поза шкільною програмою. Після прочитання однієї його книги діти беруть ще й інші його твори, бо вони захопливі, пригодницькі, з тонким гумором.

В об’єднаній обласній бібліотеці дітей та юнацтва налічується понад пів тисячі книг Нестайка. Окрім його знаменитих "Тореадорів з Васюківки", популярні також "В Країні Сонячних Зайчиків" і "Пригоди Робінзона Кукурузо" та інші.

Секрет його популярності, каже Світлана Гресь, в тому, що своїми творами він розбавляв власне невеселе дитинство.

"На мою думку, він майстер слова. Він жив відчуттями дитини, бо писати для дітей дуже складно. Пишучи твори для дітей, він розбавляв своє дитинство. В своїх творах він створював своє дитинство наново і в нових інтерпретаціях", – розповідає Світлана Гресь.

Що відомо

  • Свій літературний шлях Всеволод Нестайко почав у 24 роки в дитячому журналі "Барвінок". Там письменник друкувався разом з іншими класиками. У 1956 році вийшла його перша збірка оповідань "Шурка і Шурко", а вже через два роки — одна з найвідоміших казкових повістей Нестайка "У Країні Сонячних Зайчиків". Його твір "Тореадори з Васюківки" став першим романом-бестселером української літератури. У 1979 році "Тореадорів..." внесли до Особливого Почесного списку Ганса-Хрістіана Андерсена, як "один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури".
  • Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року у Києві.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок