У кропивницькому університеті вдосконалили дрон для підрозділу ЗСУ

У кропивницькому університеті вдосконалили дрон для підрозділу ЗСУ

У кропивницькому університеті вдосконалили дрон для підрозділу ЗСУ
Facebook ЦНТУ

На кафедрі машинобудування, мехатроніки і робототехніки Центральноукраїнського національного технічного університету, що у Кропивницькому, модернізували дрон для одного з підрозділів Збройних сил України, облаштувавши його новим механізмом скидання боєприпасів. Про це Суспільному розповів завідувач кафедри Андрій Гречка. З його слів, зробили це на прохання студента, який служить в цьому підрозділі.

За словами завідувача кафедри, до модернізації дрон мав механізм скидання на два заряди, розроблений випускником університету Олександром Кузьміним: "Військові попросили зробити механізм на чотири заряди, витримавши обумовлені обмеження розмірів, ваги та балансування механізму".

Андрій Гречка розповів, що для виконання замовлення військових працівники кафедри провели розрахунки технічних характеристик матеріалу заготовок, розробили компактну 3D-модель чотирьохзарядного механізму скидання та новий корпус пристрою. Електронну частину надав Олександр Кузьмін.

Читайте також: Навесні 2020 року кропивничанин Олександр Кузьмін на власному 3D-принтері друкував захисні екрани для медиків.

Випробування механізму скидання провели на кафедрі, імітувавши надходження сигналу на дрон, після якого захвати мають відкриватися у певній послідовності для витримування балансу у повітрі. Пересвідчившись, що все працює належним чином, дрон передали військовим.

Назву військової частини, її дислокацію та бойові позиції підрозділу, якому передали дрон, не назвали з міркувань безпеки.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок