Україна заслуговує на вступ до НАТО — новий президент Чехії

Україна заслуговує на вступ до НАТО — новий президент Чехії

Україна заслуговує на вступ до НАТО — новий президент Чехії
Кандидат у президенти та генерал армії у відставці Петр Павел після оголошення попередніх результатів виборів, 28 січня 2023 року, фото: AP

Обраний президент Чехії Петр Павел заявив, що Україні слід дозволити приєднатися до НАТО "щойно закінчиться війна".

Про це політик сказав у коментарі BBC.

"Пан Павел, генерал НАТО у відставці, сказав, що Україна буде "морально і практично готова" приєднатися до Західного альянсу після закінчення конфлікту", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у своєму першому інтерв’ю міжнародним ЗМІ після обрання генерал Павел також рішуче захистив військову підтримку Заходу для Києва, заявивши, що не повинно бути "майже жодних обмежень" щодо того, що держави мають надсилати Україні.

"Виступаючи з ренесансного Грзанського палацу, що в кількох сотнях метрів від Празького Граду, він сказав, що для нього відправка західних винищувачів, таких як F-16, "не табу", але він не впевнений, що вони можуть бути доставлені в терміни, які можуть виявитися корисними для Київ", — розповіли журналісти.

Що відомо про Петра Павела

28 січня у Чехії завершилося голосування у другому турі президентських виборів. За даними попереднього підрахунку голосів, понад 56% голосів виборців здобуває колишній очільник Військового комітету НАТО, генерал у відставці Петр Павел, який виступає за надання військової допомоги Україні.

За прогнозом Blindspot AI, Павла буде обрано після підрахунку десятих виборчих дільниць, за цим прогнозом він має набрати 58,41 відсотка голосів.

У 2015-2018 роках Петр Павел обіймав найвищу військову посаду в НАТО, очолюючи Військовий комітет Північноатлантичного альянсу. Політик підтримує надання військової допомоги Україні, а також ініціював збір коштів для допомоги українським військовим.

Президент України Володимир Зеленський 29 січня поговорив з новообраним президентом Чехії Петром Павелом та запросив його відвідати Україну з візитом. Раніше сьогодні словацьке видання Pravda.sk писало, що Павел вже планує свій візит до Києва. Зазначається, що президент Чехії має намір відвідати Україну разом із президенткою Словаччини Чапутовою.

Читайте також

Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн

На початок