Військовий облік жінок. Що змінилось у 2023 році для медикинь

Військовий облік жінок. Що змінилось у 2023 році для медикинь

Військовий облік жінок. Що змінилось у 2023 році для медикинь
Лікарка центру екстреної меддопомоги Анастасія Мунтян (ліворуч) та фармацевтка Ольга Касьянова (праворуч). Суспільне Кропивницький

Правила військового обліку для жінок-медиків та жінок інших спеціальностей у 2023 році змінились. Суспільне дізнавалось, для кого умови стали жорсткішими, а для кого навпаки – послабились.

2023 року уряд змінив правила військового обліку. Нині він обов’язковий для жінок, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність і придатні до військової служби за станом здоров’я, розповів начальник відділу обласного центру комплектування Олег Мозоленко. Інші жінки можуть стати на облік за бажанням.

Жінки, які отримали медичний фах до 30 грудня 2022 року і не перебували на військовому обліку, можуть працевлаштуватися без військового квитка до 2026 року. Жінок, які перебувають на військовому обліку, у воєнний час можуть мобілізувати, у мирний час – взяти на військову службу та службу у військовому резерві лише на добровільній основі, сказав Олег Мозоленко: "Жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах з чоловіками, за винятком випадків, передбачених питаннями охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознаками статі. Вікові обмеження – від 18 до 60 років".

За словами Олега Мозоленка, через воєнний стан частіше перевірятимуть кількість випускників медичних коледжів та університетів.

Фармацевтка

Ольга Касьянова працює завідувачкою аптеки, за освітою – фармацевтка. На військовому обліку перебуває з 2011 року. З її слів, доки в Україну не вторглась Росія, умови військового обліку не були суворими: "Головне було пройти медичну комісію. Якщо людина була придатна до військової служби, її ставили на облік. В часи навчання – мого і моїх колег, які тут працюють давно – ставати на облік було обов’язково. Згодом цю норму прибрали".

2022 року, коли почалась повномасштабна війна, жінка вступила у добровольчий батальйон Кіровоградщини: "Були і продовжуються навчання з усіх видів підготовки – і тактична, і вогнева, і медична, і мінно-вибухова справа. Навички з тактичної медицини, вважаю, потрібно вдосконалювати постійно, бо звичайна і військова медицина – різні".

Лікарка центру екстреної меддопомоги

Анастасія Мунтян 2022 року закінчила медичний університет. Три місяці працює в обласному центрі екстреної меддопомоги. З її слів, обираючи професію, не думала, що медикині будуть віськовозобов’язаними: "Нині, коли ми змінюємо або прізвище, або місце роботи, або народжуємо, маємо про це повідомляти у тер центр. Коли почалася повномасштабна війна, як ще навчалася, тому на полі бою допомогти не могла як медик, пішла волонтером в госпіталь".

Військово-медичну комісію Анастасія пройшла: "Раптом що, ми повинні будемо піти на війну. Якщо треба, піду. Це мій обов’язок".

Що відомо

Щоб стати на військовий облік до територіально центру комплектування, жінкам необхідно взяти паспорт, диплом про медичну освіту, довідку з місця роботи. Якщо випускники не звернулися до центрів впродовж місяця – на них чекає від 850 до 1700 гривень штрафу, сказав Олег Мозоленко.

Нині списки студентів медичних коледжів і закладів вищої освіти треба подати до терцентрів за два місяці. До цього це мали робити за три місяці.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок