Що роботи рідним зниклих військових. Інструкція від штабу з питань військовополонених

Що роботи рідним зниклих військових. Інструкція від штабу з питань військовополонених

Що роботи рідним зниклих військових. Інструкція від штабу з питань військовополонених
Колаж: Суспільне Кропивницький

Що робити, якщо військовий не виходить на зв’язок або зник під час виконання бойового завдання – алгоритм дій від координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими опублікували на сторінці Оперативного командування "Південь" у Facebook.

Якщо боєць не виходить на зв’язок

"Не варто одразу панікувати, причиною цього може бути відсутнє мобільне покриття, розряджений телефон через відсутність електроенергії тощо. Спочатку заспокойтеся і з’ясуйте всі обставини",– йдеться в інструкції.

Передусім рекомендують зв’язатися з колегами по службі, які можуть бути поряд, безпосереднім командиром чи командиром частини, зателефонувати на гарячу лінію частини: "Якщо в частині вам повідомляють, що боєць перебуває на завданні, його немає в переліку безвісти зниклих, полонених, загиблих, поранених тощо – зберігайте спокій та очікуйте, коли він вийде з вами на зв’язок. В іншому разі – через два дні повторно зверніться до частини, щоб уточнити інформацію".

Що роботи рідним зниклих військових. Інструкція від штабу з питань військовополонених
Скріншот з інструкції

Якщо військовослужбовець зник безвісти

"Не розповсюджуйте та не публікуйте у соціальних мережах світлини бійця у військовій формі з локацією останнього місця його перебування чи зникнення, не вказуйте номер військової частини. Розголос цієї інформації може нашкодити здоров’ю чи життю зниклого або створити перешкоди його пересуванню. Трапляються випадки, коли місцеві жителі переховують бійця або ж вони самостійно намагаються вийти з оточення у цивільному одязі",– рекомендують в координаційному штабі.

Що робити

  • у випадку відсутності зв'язку з бійцем протягом трьох днів і більше, слід зв'язатися з військовою частиною та дізнатися причину цього. Рекомендують зберегти номер телефону, з якого боєць востаннє виходив на зв’язок;
  • при отриманні усної інформації від безпосереднього командира, колег, командира частини, по гарячій лінії, що боєць зник безвісті чи у випадку ситуації з постійною втратою зв'язку від трьох діб і більше, слід дізнатися деталі щодо останнього місця перебування бійця та обставин, внаслідок яких зник зв’язок, інформацію про координати, де востаннє був зв'язок, за якими координатами був направлений;
  • максимально точно з’ясувати та зафіксувати координати місця події, після якої втратили зв’язок з бійцем;
  • встановити зв’язок із територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з якого бійця мобілізували, перевірити наявність чи відсутність повідомлення від частини про підтвердження статусу зниклого або звернутись до установи, організації, де служить боєць.
  • самостійно виконати запити з проханням знайти зниклого в українських телеграм-каналах та сервісах з пошуку зниклих чи загиблих під час війни.

Що відомо

У Дорожній карті від координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими є й рекомендації щодо дій рідних у випадках, коли боєць потрапив у полон чи загинув.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок