Послу Угорщини висловили протест у зв'язку з висловлюваннями Орбана про Україну — МЗС

Послу Угорщини висловили протест у зв'язку з висловлюваннями Орбана про Україну — МЗС

Офiцiйно
Посла Угорщини викликали до МЗС, щоб висловити протест через висловлювання Орбана
Будівля угорського парламенту у Будапешті, підняття прапору під час святкування річниці революції 1956 року, 23 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали 31 січня до Міністерства закордонних справ України, щоб висловити йому протест у зв’язку із нещодавніми зневажливими щодо України висловлюваннями прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Про це повідомили в пресслужбі МЗС.

“Угорському дипломату було наголошено, що антиукраїнська риторика, яка вже протягом тривалого часу лунає з боку угорського керівництва, є абсолютно неприйнятною і завдає серйозної шкоди українсько-угорським відносинам”, — йдеться у повідомленні.

Угорську сторону закликали зупинити цю негативну тенденцію з тим, щоб уникнути непоправних наслідків для відносин між двома країнами, зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

“Було підкреслено, що Україна, зі свого боку, готова до розвитку конструктивних добросусідських відносин з Угорщиною”, — додали в українському МЗС.

Раніше стало відомо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час спілкування з представниками угорських ЗМІ назвав Україну "нічийною землею", порівнявши з Афганістаном.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження. Окрім того, 27 січня прем’єр-міністр країни Віктор Орбан заявив, що Угорщина накладе вето на будь-які санкції Європейського Союзу проти Росії, що стосуються ядерної енергетики.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, в Україну вирушили понад 60 БМП Bradley. 342 день війни. Онлайн

На початок