Порушували графіки відключення електроенергії: "Хмельницькобленерго" оштрафували

Порушували графіки відключення електроенергії: "Хмельницькобленерго" оштрафували

Порушували графіки відключення електроенергії: "Хмельницькобленерго" оштрафували
Фото: Суспільне Хмельницький.

Сьогодні, 31 січня, акціонерне товариство "Хмельницькобленерго" оштрафували на 85 тисяч гривень, зокрема, за недотримання графіків відключень електроенергії.

Відповідне рішення було прийнято на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як розповів директор департаменту ліцензійного контролю НКРЕКП Ярослав Зеленюк, в "Хмельницькобленерго" було проведено позапланову виїзну перевірку за скаргами споживачів. Перевірка стосувалася застосування графіків аварійного відключення з 15 листопада по 27 грудня 2022 року.

"В ході перевірки встановлено, що при аналізі графіків погодинних відключень не вказано певних адрес, по яких відбувалися відключення електричної енергії. Також встановлено перевищення максимальної тривалості перерв в електропостачанні споживачів під час дії графіків погодинних відключень", — сказав Ярослав Зеленюк.

Директор АТ "Хмельницькобленерго" Олег Козачук на засіданні комісії повідомив, що компанія подала всі пояснення щодо акту перевірки:.

"Усі ми розуміємо, що усі ці відключення відбуваються по вині Росії. Всі ми розуміємо, що у таких умовах ми раніше не працювали. Я хотів би зауважити, що та система графіків відключення, яка була, показала неефективність. Відповідно, ми перейшли на нову систему й зараз вона нормативно врегульовується. Є нова інструкція, ми з вчорашнього дня запустили по новій інструкції шість черг погодинних відключень", — зазначив Олег Козачук.

Також Олег Козачук зауважив, що тривалість і кількість перевірок повинна бути обмежена.

"Ми зараз розглядаємо результати першої перевірки, а першого лютого у нас закінчується вже третя перевірка, почалася четверта, чекаємо ще на дві перевірки Держенергонагляду. Нічого проти цих перевірок не маю, але на якомусь етапі потрібно зупинитися, напрацювати рішення тих проблемних питань, які були виявлені, накидати шляхи їх вирішення, щоб потім далі їх втілювати та перевіряти", — каже Олег Козачук.

Як йдеться в постанові НКРЕКП, зазначена сума штрафу має бути сплачена до Державного бюджету України у 30-денний строк з дня одержання копії рішення про накладення штрафу.

Читайте також

  • З 30 січня на Хмельниччині діє 6 черг погодинних відключень електроенергії
  • "Розпалюємо керосинову лампу, як у давнину". Як жителі Хмельниччини призвичаїлись до відключень електрики
  • У Хмельницькому ресторанному бізнесу виплатять першу компенсацію за купівлю генератора
  • 150 генераторів планують встановити у Хмельницькому керуючі компанії

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок