Адвокати Порошенка заявили, що допит у ДБР не відбудеться

Адвокати Порошенка заявили, що допит у ДБР не відбудеться

Адвокати Порошенка заявили, що допит у ДБР не відбудеться
УНІАН

Допит п’ятого президента та лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка у Державному бюро розслідувань 29 травня не відбудеться, оскільки виклик був з порушенням законодавства.

Про це повідомили його адвокати Ілля Новіков та Ігор Головань, передає пресслужба "ЄС".

За їхніми словами, виклики у форматі "відосиків" на сайті ДБР не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України.

"На завтрашнє число, на 29 травня ДБР хотіло викликати Порошенка на допит. Цього допиту не буде з тієї причини, що слідчі ДБР не змогли із дотриманням закону вручити повістки", - сказав Новіков.

"Вони намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням "відосика" на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка. Цього не буде. Петро Порошенко безумовно не буде розглядати це як законний спосіб виклику на допит у якості свідка, ця практика не має бути запроваджена в Україні", – заявив захисник.

За словами адвоката Голованя, КПК передбачає, що повістка має бути вручена за три дні до дати явки на допит.

"При цьому при цьому КПК чітко встановлює, що при обрахунку цього терміну перший день не враховується. Тому якщо людину викликають, наприклад, на 29  травня, повістка має бути вручена не пізніше ніж 25 травня", - зазначив він.

Захисник Порошенка підкреслив, що вимагає, щоб ДБР припинило незаконну практику порушення КПК.

Читайте також: "Директор музею Гончара: "Я втягнутий у політичну складову". СУСПІЛЬНЕ | ІНТЕРВ'Ю"

Що відомо

  • Порошенка на 29 травня викликали в ДБР для допиту у справі про переміщення через кордон 43 картин, а також у справі про запис його розмов з колишнім віце-президентом США Джо Байденом.
  • 26 травня Порошенко не прийшов на допит до Державного бюро розслідувань у справі щодо можливого порушення і несплати мита під час ввезення 43 картин в Україну.
  • Натомість він відкрив виставку картин зі своєї колекції у київському музеї Івана Гончара, через які й завели справу.
  • Туди приїхали співробітники ДБР і під час їхньої спроби зайти до музею сталися сутички. Директор музею не хотів пускати правоохоронців, після чого ті виламали двері, які і так були відчинені.
  • Також співробітники ДБР намагалися вручити повістку дружині Порошенка Марині, щоб вона передала її своєму чоловікові, однак вона відмовилася її прийняти. Пізніше у ДБР повідомили, що дружина Порошенка отримала повістку "в якості родича свідка, згідно з вимогами КПК".
На початок