Мовний омбудсман підтримав заборону російської мови у НаУКМА

Мовний омбудсман підтримав заборону російської мови у НаУКМА

Мовний омбудсман підтримав заборону російської мови у НаУКМА
Вікіпедія

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що рішення про заборону спілкування російською мовою у Києво-Могилянській академії (НаУКМА) є законним. Про це він заявив 30 січня в ефірі телеканалу "Київ".

"Я підтримую це рішення і вважаю, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України", – сказав він.

Також Кремінь зазначив, що така ініціатива збіглася з тим, що один з українських емігрантів заповів Могилянці один мільйон доларів: "Одне з його побажань – щоб у Києво-Могилянській академії, яка була і є форпостом високої науки, продовжували тримати курс як на утвердження української мови та культури, так і нашої національної ідентичності".

Він висловив сподівання, що Києво-Могилянська академія зробила досить потужний зачин, який буде ретрансльований і в інших університетах України.

кремінь могилянка мова
Мовний омбудсман підтримав заборону російської мови у Могилянці. Фото: Уповноважений із захисту державної мови/Facebook

Що сталося?

27 січня на 40-й сесії Академічної конференції університету до Правил внутрішнього розпорядку внесли правило про заборону російської мови у стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія".

"Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу", — написав голова наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко.

У "Київ Цифровий" проходить опитування про розвиток української мови

Пізніше президент університету Сергій Квіт у коментарі "BBC Україна" зазначив, що у академії не буде жодних покарань за вживання російської і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою.

Він заявив, що заборона спілкуватися російською мовою є питанням "не покарання, а культурних змін".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок