Кліматична криза. Яке літо чекає на українців і чи зупинив карантин погодні зміни

Кліматична криза. Яке літо чекає на українців і чи зупинив карантин погодні зміни

Ексклюзивно
Кліматична криза. Яке літо чекає на українців і чи зупинив карантин погодні зміни
. Ілюстративне фото

Директорка міжнародної екологічної організації 350.org в регіоні Східної Європи, Кавказу та центральної Азії Світлана Романко заявляє, що українську економіку необхідно адаптувати до змін клімату, які прогресують попри тимчасову зупинку руху транспорту і підприємств через карантин.

"95% науковців усього світу визнали і підтвердили своїми підписами, теоріями, документами та звітами, що зміна клімату існує і вона є катастрофічною. Ми повинні зважати на наукові докази, які в цифрах та фактах детально розказують, що ми втратимо, як буде виглядати кліматична криза та скільки в нас буде сотень-тисяч біженців, навіть в Україні. Південні території України може затопити, якщо будуть так змінюватися погодні умови. Економіку потрібно до цього адаптувати", — розповіла Романко в ефірі Українського радіо.

За її словами, кліматичний ефект від короткочасного призупинення економічної діяльності, руху транспорту і підприємств сумнівний. Романко підкреслює, що "насправді в Києві ситуація жахлива, оскільки тут дуже сильно спалюють вугілля на ТЕЦ".

Вона каже, що варто переходити на виробництво зеленого водню, адже він дозволяє виробляти більше енергії з нульовими викидами.

Романко додала, що різкий перепад температур з екстремально високих на екстремально низькі погано впливає на здоров’я людей із серцево-судинними захворюваннями.

За словами синоптика Володимира Деркача, в червні в Україні очікуються шквали, гради, дощі, а до кінця місяця опадів поменшає і стане тепло. У липні стане спекотно, опадів буде небагато, а серпень будеще спекотнішим.

Читайте також: "Небезпека зміни клімату та 12 способів допомогти планеті вже сьогодні"

Що відомо

  • За даними Українського гідрометцентру, в перший місяць літа в Україні прогнозують дощі, грози та помірно теплу погоду. Середня місячна температура триматиметься в межах 18-22 градусів, а подекуди може пригріти до +39°.
  • Директор Укргідрометцентру розповів Суспільному, що потепління в усіх регіонах України прогнозують вже з 3-4 червня.
  • Цьогоріч у травні Європу частково засипало снігом. У Польщі мокрий сніг знищив ціле поле рапсу, а в Латвії та Литві висота снігового покриву місцями становила до 10 сантиметрів.
  • Керівник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Владислав Білик в ефірі Українського радіо спрогнозував, що початок літак буде холодним.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.
На початок