Директора мукачівської школи звільнили за ініціативою роботодавця. Його обов'язки виконує заступник, — міськрада

Директора мукачівської школи звільнили за ініціативою роботодавця. Його обов'язки виконує заступник, — міськрада

Директора мукачівської школи звільнили за ініціативою роботодавця. Його обов'язки виконує заступник, — міськрада
Фото: Google Maps; Шаблон: Суспільне Ужгород

Директора мукачівської спеціалізованої школи ім. Ф. Ракоці ІІ Степана Шинка звільнили з посади за ініціативою роботодавцяУправління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради. на додаткових підставах розірвання трудового договору. Таку інформацію отримало Суспільне у відповідь на запит у Мукачівському виконавчому комітеті.

Причиною дострокового припинення дії контракту з Степаном Шинком вказали підставу: "абз.4 п.5.2 Розділу 5 Контракту №7/2018". Однак, про що йдеться у контракті не вказали. Степана Шинка прийняли на посаду вчителя фізики мукачівської спеціалізованої школи ім. Ф. Ракоці ІІ. Обов'язки директора школи тепер виконує заступник з навчально-виховної роботи даного закладу.

20 січня Суспільне надіслало до Мукачівської міської ради інформаційний запит стосовно причин звільнення директора школи Степана Шинка, завідувачки і керівника народного фольклорного вокально-хореографічного колективу "Будинку культури і мистецтв" Валерії Королович і Жолта Короловича та хто обійме їхні місця. Також запитали з чим пов'язане рішення про зняття угорських прапорів та вивісок з навчальних закладів громади.

Щодо зняття прапорів Угорщини у селах Мукачівської громади у виконкомі повідомили, що згідно ст. 23 закону України "Про місцеве самоврядування" на будинках, де працюють ради та їх виконавчі комітети, піднімається Державний Прапор України. Також у виконавчому комітеті додали: дипломатичне представництво має право встановлювати Державні прапор та герб акредитуючої держави на приміщеннях диппредставництва, а також на резиденції та засобах пересування глави представництва. Іншого порядку встановлення прапорів чи іншої символіки іноземних держав чинне законодавство України не передбачає.

За інформацією виконкому, орган місцевого самоврядування не надавав дозволів на встановлення прапорів чи іншої символіки іноземних держав на навчальних закладах Мукачівської міської територіальної громади. Відповіді на питання хто надав вказівки щодо зняття угорських прапорів та вивісок навчальних з закладів сіл громади виконавчий комітет не надав.

Завідувачку будинку культури села Дерцен Валерію Королович звільнили за угодою сторін наказом директора "Палацу культури і мистецтв" Мукачівської міської ради від 12 січня. Керівника народного фольклорного вокально-хореографічного колективу Будинку культури Жолта Короловича звільнили за власним бажанням 18 січня.

Посади художнього керівника та керівника народного фольклорного вокально-хореографічного колективу Будинку культури с. Дерцен є вакантними.

Що відомо:

  • Представники угорської спільноти Закарпаття 26 січня звернулися до президента України щодо цькувань, образ та провокацій у бік їхньої громади. Зокрема, через те, що минулого тижня в угорськомовних селах Мукачівської громади з державних установ зняли прапори, вивіски угорською мовою та звільнили директора школи імені Ференца Ракоці.
  • "Багатьом може це подобатися, що знімають угорські символи, бо можливо це свідчить про угорський сепаратизм. Але річ у тому, що подобається нам, чи не подобається, їхнє розміщення наразі є в межах українського законодавства. Є закон про національно-культурну автономію, який дозволяє національним спільнотам використовувати свої символи", — розповів в інформаційному ефірі "Суспільне. Спротив" політолог Дмитро Тужанський.

Читайте також:

  • Військові РФ влучили у житловий будинок в Харкові, українські танкісти приїхали в Британію. 341 день війни. Онлайн;
  • Батько загиблого на війні закарпатця Олександра Варги передав волонтерам військову амуніцію сина;
  • "Закарпатські угорці захищають свою землю і сім’ї від російських окупантів", — професор УжНУ Федір Шандор.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок