Повернути маршрут №34: мер Рівного відповів на петицію

Повернути маршрут №34: мер Рівного відповів на петицію

Офiцiйно
Повернути маршрут №34: мер Рівного відповів на петицію
Фото ілюстративне/ Катерина Сірук, Суспільне

Через воєнний стан та мобілізацію у Рівному відчувається нестача водіїв, це впливає загалом на стан пасажирських перевезень, а відтак влада одним із варіантів бачить заміну звичних маршруток великогабаритними автобусами. Про це йдеться у відповіді міського голови Олександра Третяка на електронну петицію із проханням зберегти маршрут №34. Його від кінця 2022 року скасували, натомість впровадили маршрут №7.

Про що петиція

Рівнянка Юлія Чернявська подала електронну петицію з проханням повернути маршрут №34 "Зоопарк – Ювілейне", який скоротили з 1 грудня. Вона вказує, що автобус №7 доводиться чекати близько 40 хвилин і він не їздить за тим же маршрутом, що і скасований. Через це жінці складніше добиратися до роботи. Маршрут №34 мав більший попит, пише у петиції жителька міста:

"Якщо від зоопарку до стадіону "Динамо" маршрутом 34 добиратись 40-60 хв, то маршрутом 7 — близько 1,5-2 години. Враховуючи, що транспорт від зоопарку у ранковий час починає ходити близько 7 ранку, а робота починається о 8:30, маршрутом 7 вчасно на роботу неможливо встигнути"

З 2 грудня 2022 року по 16 січня 2023 року петиція набрала необхідну для розгляду кількість голосів — 250 підписантів.

Що відповів міський голова Рівного

У відповіді мера йдеться, що у зв’язку із мобілізацією в Україні виникає проблема з нестачею водіїв, а відповідно до вимог Міністерства транспорту, їх робочий час не має перевищувати 40 годин на тиждень. Тому у місті залучають автобуси з великою пасажиромісткістю та скорочують маршрутки.

У Рівному їздили 14 маршруток №34 "Зоопарк – Ювілейне". Загальна їх пасажиромісткість була 550 місць, тобто 39 на одну. Цей маршрут замінили вісьмома автобусами №7 "Зоопарк – Луцьке кільце" з пасажиромісткістю 85 місць в кожному.

"При цьому інтервал руху між великомісткими автобусами становить 12-15 хв, при відстані між кінцевими зупинками — 10,8 км, час доїзду з початкової до кінцевої зупинки в середньому становить 42 хв", — йдеться у відповіді.

Також мер посилається на дослідження управління транспорту, який проаналізував через систему відстежування Dozor графік нового автобусного маршруту.

"Встановлено, що за міським автобусним маршрутом № 7 "Зоопарк – Луцьке Кільце" з зупинки "Зоопарк" в сторону "Ювілейного" початок руху о 6:30 год".

Що відомо

  • З початку 2023 року у Рівному оголосили про пошук водіїв громадського транспорту. Головною вимогою до них є відповідна кваліфікація. На посаду готові брати як чоловіків, так і жінок. Наразі на деяких рейсах кермувальники не мають напарників і працюють без заміни.
  • З 1-го грудня 2022 року в Рівному скоротили вісім автобусних маршрутів: №30, №34, №41, №42, №51, №58, №65, №67. В управлінні транспорту таке рішення пояснили тим, що частина маршрутів — нерентабельні. Натомість рейси громадського транспорту, який залишили курсувати містом, підкоригували.
  • У Рівному оновили схеми руху міських автобусів №35 та №35А. Один з маршрутів частково замінює скасований маршрут №65.
  • Також у Рівному просять повернути скасований у грудні 2022 року автобусний маршрут №42. Таку петицію написала рівнянка Ірина Данилюк. Міський голова відповів, що цей маршрут мав низьку рентабельність.
  • Суспільне розповідало, як на скорочення маршрутів реагували пасажири та водії і як запустили маршрут №47А.

Читайте також

  • Троє спортсменів з Рівненщини здобули перемоги на турнірі з ММА
  • Верес зіграє на Winter Cup — 2023 у Туреччині: календар матчів
  • Тактичні сорочки-вишиванки: як фармацевт почав декорувати одяг та допомагати ЗСУ
  • "Вашу картку заблоковано": у поліції Рівненщини розповіли, як поводитись із шахраями

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок