В Україні через аукціони хочуть збільшити вилов риби, – керівник Держрибагенства

В Україні через аукціони хочуть збільшити вилов риби, – керівник Держрибагенства

В Україні через аукціони хочуть збільшити вилов риби, – керівник Держрибагенства
Суспільне Кропивницький

Риболовні підприємства реєструватимуть у системі Prozorro. Переможців визначатимуть на аукціонах. Це відкриє підприємцям рівні права, і риби в Україні почнуть ловити більше. Про це розповіли під час брифінгу в Кіровоградській області представники Міністерства аграрної політики й Державного агентства рибного господарства.

"Риба є в кожній водоймі. Треба, щоб ця водойма була ефективною", – сказав під час брифінгу тимчасовий виконувач обов’язків голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Ігор Клименок. Каже: риба – це відновлювальний ресурс, і потрібно і видобувати її, і водночас збільшувати кількість.

Найбільше риби в Україну потрапляє завдяки імпорту – 80%. Решта 20% – власне виробництво, розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня. З його слів, реформи в рибальстві не проводили 20 років. У 2015 році в Україні офіційно зареєструвалися 632 риболовних підприємства. У 2021 – на 204 менше. Підприємці не могли зібрати всі потрібні дозволи, каже Віталій Головня. За його словами, залишалися "традиційні" рибалки, а нові не могли зайти.

"Це були неконкурентні умови. Для того, щоб ти був суб'єктом господарювання у промислі, ти мав мати мінімум три роки досвіду, і добування вилову не менше 75% до квоти, яку ти отримував".

У 2021 році було подано 781 заяву від охочих зайти у галузь. З них пройшли лише 418, каже Віталій Головня.

Щоб відкрити доступ новим підприємцям, Кабінет Міністрів торік 30 грудня запровадив аукціони. "Ми впевнені, що зайдуть нові суб’єкти господарювання, з’явиться конкуренція, і ринок запрацює краще, – каже Віталій Головня. – Ви можете будь-які заходи проводити, але коли ви відпустите ринок, він саме себе відрегулює".

Зі слів Віталія Головні, будь-хто може податися на аукціон, якщо має судна (орендовані або власні) і доступ до рибоприймального пункту – власного або іншого зареєстрованого (з ним має бути укладена угода). Також учасники аукціону мають витримати вимоги до лотів. У лотах вказано види риби, її обсяги в кілограмах і кількість суден, якими дозволено цю рибу ловити.

Перші аукціони оголосять наступного тижня. Від дати оголошення до проведення аукціону має пройти не менше семи днів.

Голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович розповів, що на території області – понад три тисячі водних об’єктів. Лише третина передані в оренду. На решті можна збільшувати кількість рибалок-промисловців. Зараз ці підприємства ловлять два відсотки риби від загальної кількості в Україні. Керівник ОВА сказав, що сподівається "на значно якіснішу роль управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у контексті реформування галузі". З його слів, потрібна "системність, прозорість і принципова політика в організації усіх процесів у рибній галузі".

Читайте також

  • Мала приватизація на Кіровоградщині 2022 року "принесла" держбюджету понад 9,5 мільйонів гривень
  • У Кропивницькому показали, як реанімувати людину, яка опинилась у крижаній воді
  • ”Допомагає зняти стрес й уникнути професійного вигоряння”. Кропивницький журналіст Петро Мельник розповів про своє захоплення – рибальство
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок