Дозволи на рейс, дотримання режиму праці та відпочинку. На Кіровоградщині перевіряють водіїв автобусів

Дозволи на рейс, дотримання режиму праці та відпочинку. На Кіровоградщині перевіряють водіїв автобусів

Дозволи на рейс, дотримання режиму праці та відпочинку. На Кіровоградщині перевіряють водіїв автобусів
фото Суспільне Кропивницький

На маршрутах понад 500 кілометрів працює один водій замість двох, наявні не всі документи, які мають бути для перевезення пасажирів. Такі порушення під час перевірок виявляє Укртрансбезпека у водіїв автобусів. Суспільне розповість про відповідальність і детальніше про перевірку.

Дозволи на рейс, документи на право керування, щоб був технічний огляд, справна машина, дотримання режиму праці та відпочинку. Все це у водіїв автобусів у Кропивницькому перевіряють поліцейські разом з працівниками Укртрансбезпеки. Під час воєнного стану такі рейди на автостанціях можуть проводити без попередження. Мораторій діє на перевірки компаній-перевізників, пояснив представник Укртрансбезпеки Віталій Мнека.

"Нині відбувається всеукраїнський комплекс профілактичних заходів "Перевізник зима – 2023". За відсутність дозвільних документів передбачений штраф – у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 17 тисяч гривень".

Зі слів Віталія Мнеки, такі перевірки направлені на те, аби убезпечити пасажирів. "Має бути витяг з дозволу організатора перевезень, схема маршруту, розклад руху, затверджений організатором, таблиця вартості проїзду, періодичний технічний контроль, страхування".

Недотримання режиму праці та відпочинку. На Кіровоградщині перевіряють водіїв автобусів
фото Суспільне Кропивницький

Виявили, що вітрове скло автобуса потребує заміни. Водій має сплатити штраф не пізніше 15 днів від вручення постанови. Пошкодження скла може впливати на безпеку руху, пояснив поліцейський Дмитро Ковальов. "Вогнегасники, аптечка, гума в нього все в порядку".

Припис про усунення порушень стосується не водія, а перевізника. "Даний перевізник зареєстрований в Полтавській області, тому матеріали будуть скеровані до відділу державного нагляду і контролю в Полтавській області".

Скло замінить, говорить водій Ігор Кузовков. Від початку повномасштабної війни він вивозить людей з Харкова до міста Кошице в Словаччині.

"Мені на зустріч їхала фура, з-під колеса на лобове скло кинуло камінь. Коли я повернуся на Полтавщини, його замінять".

Максим Рудяк – водій автобуса Запоріжжя-Гдиня, це місто в Польщі. Розповів, маршрут – понад 500 кілометрів, працюють двоє водіїв.

"У нас двоє водіїв, за кермом їдемо по дві-три години, потім відпочиваємо. В салоні чисто, маємо аптечки, вогнегасники, коли приїжджаємо, автобус миємо".

За годину перевірки виявили одне порушення. З початку січня склали 17 актів. Рейди триватимуть до кінця цього місяця.

Що відомо

За порушення на вантажному транспорті склали 31 акт. Найбільше – 25, пов’язаних з документацією про перевезення. Шість – перевищення нормативно допустимих габаритів вагових обмежень. За такі порушення на перевізників чекає відповідальність – штраф 17 тисяч гривень.

Читайте також

  • Нас не зламає війна. Жителька Кіровоградщини впродовж 11 місяців пече булочки для військових
  • Тренуватимуться на манекенах. У кропивницькій лікарні відкрили навчальний центр
  • У Кропивницькому понад місяць не працює одна з 34 сирен системи оповіщення
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Юту
На початок