Голубів із "ялинки незламності" в Києві продали, щоб підтримати ЗСУ

Голубів із "ялинки незламності" в Києві продали, щоб підтримати ЗСУ

Ексклюзивно
Голубів із "ялинки незламності" в Києві продали, щоб підтримати ЗСУ
Фото: Ігор Добруцький

Голубів миру із "ялинки незламності" Києва продали на благодійному розпродажі через інтернет, щоб зібрати кошти на підтримку українських військових. Усі виручені кошти перерахують на "Армію дронів", які допомагають Збройним силам України моніторити лінію фронту.

Про це Суспільному повідомив президент компанії Folk Ukraine, яка традиційно організовує новорічне свято на Софійській площі в Києві, Ігор Добруцький.

Усього ексклюзивних голубів на цьогорічній ялинці в Києві було 100. Після того, як символ Різдва і Нового року на головній площі столиці розібрали, автори проєкту вирішили провести благодійну акцію. Усі прикраси розкупили за 2 дні.

Голуб миру на "ялинці незламності" в Києві
Фото: Ігор Добруцький

Ідея продажу виникла спонтанно під час демонтажних робіт. "Ми подумали, якщо це "голуби миру", чому б їм не розлетітися Україною та заодно не зробити корисний вклад в армію дронів, які вкрай необхідні нашим військовим у боротьбі з ворогом?" — розповів президент компанії Folk Ukraine.

Вартість одного голуба організатори оцінили у 500 грн, але покупці, за бажанням, могли надсилати і більшу суму. Загалом усі надсилали більше зазначеної вартості. Яких покупців було більше – українців чи іноземців, ініціатори благодійної акції не рахували.

"Було чимало випадків, коли купували люди, що нині перебувають за кордоном, а отримувачами вказували своїх рідних чи друзів в Україні", — пояснив Ігор Добруцький.

Усього, за його словами, вдалось зібрати 60 000 грн. Ігор Добруцький визнає, що глобально — це невелика сума, але все ж вклад. "Кожна гривня важлива. Головне — це наша згуртованість та спільне бажання якнайшвидше перемогти у війні", — розповів він.

Як було вказано в оголошенні щодо продажу голубів із "ялинки незламності", виручені кошти надійдуть до фандрейзингової платформи UNITED 24. Гроші з цієї платформи спрямовуються профільними міністерствами на найголовніші потреби. Компанія Folk Ukraine, що була організатором новорічних заходів у Києві, обрала оборонний напрямок, а саме: задонатити на дрони.

Що відомо про "ялинку незламності" в Києві

На початку листопада минулого року на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки. У розробників дизайну було кілька варіантів, вибір зупинили на оздобленні в синьо-жовтих кольорах національного прапора.

Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, 16 грудня на Софійській площі почали монтувати головну новорічну ялинку. 17 грудня її розпочали прикрашати. 19 грудня, на свято Миколая, ​у Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі. Вона була скромна в оздобленні, порівняно з попередніми роками. З міського бюджету на виготовлення ялинки коштів не виділяли. Гроші виділили меценати.

Київська "ялинка незламності" посіла п'яту сходинку у рейтингу різдвяних ялинок різних міст світу, який оприлюднила британська телерадіомовна корпорація BBC.

"Ялинку незламності" в Києві розібрали 20 січня. Генератор, який забезпечував роботу святкової ілюмінації, передали бригаді військових на одному з "найгарячіших" напрямків фронту, біля Бахмута на Донеччині.

Читайте також

У Києві відкриють перший в Україні Центр психологічної стійкості

На початок