Київська "ялинка незламності" потрапила в перелік найкрасивіших ялинок за версією BBC

Київська "ялинка незламності" потрапила в перелік найкрасивіших ялинок за версією BBC

Ексклюзивно
Київська "ялинка незламності" потрапила в перелік найкрасивіших ялинок за версією BBC
Ялинка незламності 2023 на Софійській площі в Києві. Фото: КМДА

Київська "ялинка незламності" посіла п'яту сходинку у рейтингу різдвяних ялинок різних міст світу, який оприлюднила британська телерадіомовна корпорація BBC.

У переліку BBC представлені новорічні дерева із 10 країн світу. На першому місці опинилась ялинка Вільнюса. За нею — ялинка з Гонконга. На третьому і четвертому місцях різдвяні символи Стокгольма та Каракаса. На п'ятій позиції — ялинка з Києва.

Значення цієї події Суспільному прокоментував президент компанії Folk Ukraine, що організовує новорічне свято на Софійській площі, Ігор Добруцький.

За його словами, упродовж 9 років головна київська ялинка потрапляє у 2-3 міжнародні рейтинги. Таку невелику кількість він пояснює тим, що європейці ставлять і, відповідно, оцінюють ялинки своїх міст раніше за українців. В Європі святкують Різдво 25 грудня, тож різдвяні дерева починають прикрашати ще в листопаді.

Як зауважив президент компанії Folk Ukraine, головна ялинка української столиці вже не вперше опиняється у п'ятірці чи десятці найкрасивіших різдвяних символів. Подібні рейтинги, за словами Ігоря Добруцького, формуються за кількістю журналістських публікацій і розповідей у стрічках новин про ялинку в тій чи іншій країні. Автори рейтингів самі шукають фотографії новорічний дерев, принаймні, до організаторів свята на Софійській площі з таким проханням не зверталися.

При створенні переліку найкращих ялинок звертають увагу і на ідеологічну складову — туристичну привабливість. Об'єкти, які потрапляють до фінального списку, можуть обирати як журналісти, так і читачі туристичного медіа чи видання новин, що публікує рейтинг. За цим принципом, за словами Ігоря Добруцького, обирають першу десятку найкрасивіших ялинок світу і топ-20 ялинок Європи.

"Для України подібний рейтинг означає, що можна рухатися вперед, зробити символ нового року ще гарнішим, краще його популяризувати, зокрема, закордоном. Це мають робити туристичні сайти і сайти міських адміністрацій, щоб популяризувати свята і Christmas market від України по світу", — переконаний Добруцький.

За його словами, для організаторів свята оцінка їхньої роботи у міжнародних ЗМІ дозволяє "не пасти задніх" у декоруванні ялинки, дотримуючись традицій святкування Різдва в Україні і беручи до уваги світові тренди в сучасному мистецтві.

"Наступного року ми будемо придивлятися, щоб зробити ялинку і простою, і красивою, і водночас складною для повторення в якійсь іншій країні. Ми б хотіли зробити щось унікальне. Але для цього, найголовніше, потрібен мир", — каже президент компанії Folk Ukraine.

Що відомо про головну ялинку країни

На початку листопада на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки. У розробників дизайну було кілька варіантів, вибір зупинили на оздобленні в синьо-жовтих кольорах національного прапора.

8 листопада на сайті КМДА зареєстрували першу петицію проти встановлення новорічної ялинки у Києві. Необхідні 6 тисяч підписів зібрали менше ніж за добу.

У КМДА заявили, що питання про встановлення новорічної ялинки на Софійській площі у Києві столична влада вирішуватиме наприкінці листопада з урахуванням безпекової ситуації в країні

Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, у Києві встановили головну новорічну ялинку країни, повідомив столичний голова Віталій Кличко.

Цьогорічна головну ялинку у Києві скромна в оздобленні, порівняно з попередніми роками. Дерево буде штучним заввишки 10 метрів, замість 30, як це було до повномасштабної війни. Також не буде святкової ілюмінації, розповів керівник компанії Folk Ukraine, що організовує новорічне свято на Софійській площі, Ігор Добруцький.

У Києві в п’ятницю, 16 грудня, на Софійській площі почали монтувати головну новорічну ялинку. 17 грудня змонтували та розпочали прикрашати символічну ялинку незламності.

19 грудня, на свято Миколая, ​у Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі.

Читайте також

Новий рік під час війни. Куди піти з дітьми: локації та розваги у Києві

На початок