Моравецький: Ми будемо створювати коаліцію країн, готових пожертвувати частину своїх Leopard Україні

Моравецький: Ми будемо створювати коаліцію країн, готових пожертвувати частину своїх Leopard Україні

Моравецький: Ми будемо створювати коаліцію країн, готових пожертвувати частину своїх Leopard Україні
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, фото: AP

Польща ініціює створення коаліції країн, що будуть готові передати Україні частину своїх танків Leopard. Про це заявив голова уряду Польщі Матеуш Моравецький.

"Ми не будемо пасивно спостерігати, як Україна стікає кров’ю. Український народ бореться за нашу свободу. Передача "Леопардів" Україні є питанням польського і європейського raison d'etat (національного інтересу — ред.). Ми не дамо РФ захопити Київ, а потім підпалити Європу. Рішення підтримати українську армію виправдане і політично, і морально. Я сподіваюся, що німці це зрозуміють раніше, а не пізніше. Будь-яка країна яка це розуміє, піде шляхом Польщі", — сказав прем'єр-міністр Польщі в інтерв'ю PAP.

Він також додав, що позиція Німеччини щодо ненадання Leopard "є неприйнятною".

"Війна триває вже майже рік. Щодня вбивають невинних людей. Російські бомби сіють руйнування в українських містах. Атакують цивільні об'єкти, вбивають жінок і дітей. Докази воєнних злочинів російської армії можна побачити по телебаченню та на YouTube. Що ще що потрібно Німеччині для того, щоб прозріти і почати діяти, використовуючи потенціал німецької держави?", — зауважив політик.

За його словами, Німеччині не потрібно залучати для допомоги Україні весь свій потенціал.

"Крім того, їм не потрібно активувати 100 відсотків своїх ресурсів. 30 відсотків достатньо. Навіть 10 відсотків, це вже прогрес. Однак, перш за все, Берлін не повинен підривати або саботувати дії інших держав", — заявив Моравецький.

Він нагадав про внесок, який зробили США, Польща та інші держави для створення

"Ми створили коаліцію європейських держав, які долучилися до підтримки України. І якраз тоді, коли здається, що справи щодо важкого озброєння для України рухаються швидше, Німеччина втручається, викликаючи занепокоєння. Ворог на сході, а ми гаємо час на дискусії, які ні до чого доброго не призводять", — сказав політик.

Моравецький наголосив, що політика Німеччини щодо Росії Wandel durch Handel (зміни через торгівлю), яка супроводжувалась укладанням багатомільйонних бізнес-контрактів, стала синонімом епохальної помилки.

"Україна і Європа переможуть у цій війні — з Німеччиною або без неї. Проте від Німеччини залежить чи захочуть вони долучитися до місії зупинення російського варварства, чи будуть пасивно спостерігати, прирікаючи себе бути записаними не на тому боці історії", — зауважив польський прем’єр.

Матеуш Моравецький додав, що оскільки новопризначений міністр оборони Борис Пісторіус заперечує блокування Німеччиною постачання танків Україні, він хотів би почути чітку заяву про те, що Берлін підтримує їх відправлення, а також про те, що Німеччина розглядає можливість приєднання до країн коаліції, які нададуть Україні танки Leopard.

"Війна тут і зараз. Українським захисникам Європи танки потрібні негайно. Чи німці хочуть їх тримати на складах, поки РФ не поб'є Україну не постукає у двері Берліна?", — зазначив політик.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів, війська РФ активізувалася на Запорізькому напрямку. 333 день війни. Онлайн

На початок