Директорку ліцею з Луганщини судитимуть за заклики вступати у ряди російської "Юнармії"

Директорку ліцею з Луганщини судитимуть за заклики вступати у ряди російської "Юнармії"

Директорку ліцею з Луганщини судитимуть за заклики вступати у ряди російської "Юнармії"
Фото: Суспільне Волинь

Керівницю ліцею з окупованої Луганщини судитимуть за заклики вступати у ряди російської "Юнармії", після російської окупації Біловодська. За колабораційну діяльність їй загрожує до трьох років позбавлення волі, інформує прокуратура Луганщини.

"34-річна вчителька математики місцевого ліцею пішла на співпрацю з окупантами. У серпні 2022 року вона стала директоркою цього закладу освіти "адміністрації Біловодського району ЛНР", — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, освітяни цього закладу пройшли "перепідготовку" у РФ, а навчальний рік розпочався за російськими підручниками та методичками.

Як розповіли правоохоронці, керівниця освітнього закладу створила осередок російського "військово-патріотичного руху "Юнармія", заснованого мінобороною РФ. За вступ школярів до організації, вона пропонувала батькам грошову виплату у розмірі 10 тис. російських рублів.

Дітей, які вступили туди, де вони носять військову форму, берети та берці. Їх навчають користуватися зброєю.

Що відомо про освіту на окупованій Луганщині

Батьків школярів, які залишаються в окупованому Сватівському районі на Луганщини, змушують відправляти дітей на очне навчання.

На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав.

У школах окупованої Луганщини ввели "дрес-код".

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що через постійні артобстріли та бомбардування на Луганщині ушкоджено щонайменше 17 будівель закладів вищої освіти, 113 закладів загальної середньої освіти, 50 дитячих садочків.

Читайте також: Російська символіка та арсенал зброї: на Донеччині затримали чоловіка під час фільтраційних заходів

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок