Російські військові переміщують свої сили на Кремінну — голова Луганської ОВА

Російські військові переміщують свої сили на Кремінну — голова Луганської ОВА

Російські військові переміщують свої сили на Кремінну — голова Луганської ОВА
Місцеві жителі проходять біля підбитої військової техніки окупантів із написом "Z" у смт Куп'янськ-Вузловій Харківській області, 17 жовтня 2022 р. Фото: В'ячеслав Ратинський / УНІАН

Армія РФ переміщує свої сили Кремінський напрямок, щоб зупинити просування українських військових. Про це під час ефіру Суспільного повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За даними розвідки, Путін доручив новому командувачу об'єднаним угрупованням сил Росії в Україні Валерію Герасимову захопити Донбас до березня. Як розповів Сергій Гайдай, через це не спостерігається перекидання сил з Луганської ділянки фронту на Донеччину.

"Вони переміщують свої сили на Кремінський напрямок. Тому що російські військові бачать, що вони просідають там. Враховуючи, що є позитивний рух наших Сил оборони в регіоні, окупанти перекидають на Кремінський напрямок десантників, важку техніку та танки, щоб хоча б якось зупинити просування ЗСУ вперед", — зазначив Гайдай.

Начальник Луганської ОВА розповів, що з боку Сватівсько-Кремінського напрямку окупанти підтягують великі резерви російських військових.

"На Сватівсько-Кремінському напрямку базується багато різних підрозділів російських окупантів. Є вагнерівці та свіже мобілізовані. Також були військові, які потрапили у полон, вони з Москви. Військові ГРУ міноборони РФ, "СОБР", "БАРС", "Ахмат", але вони не воюють взагалі, а постійно відсуваються від лінії фронту. Є кадрові військові", — розказав Сергій Гайдай.

Що відомо про ситуацію на Луганщині

Російські окупанти зібрали майже 30 тисяч своїх військових на Луганському напрямку. Вони регулярно обстрілюють деокуповані населені пункти в регіоні, розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

У Луганській області українські військові звільнили 12 населених пунктів. Україна контролює близько п'яти відсотків території Луганщини.

Як повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, до 24 лютого на підконтрольній Україні території Луганської області проживало 720 тисяч людей, наразі 320 тисяч з них виїхало в евакуацію.

Читайте також

"В теорії це можливо". Гайдай розповів про можливий наступ армії РФ на Луганщині

Вилучення гривні та плітки про ЗСУ. Що жителі Луганщини в окупації вважають ознаками близького звільнення

"Окупанти більше бояться нашого контрнаступу": військові — про ситуацію на межі Харківщини та Луганщини

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок