Голова Луганської ОВА розповів, скільки російських військових на Луганському напрямку та як ЗСУ захопили новий танк РФ

Голова Луганської ОВА розповів, скільки російських військових на Луганському напрямку та як ЗСУ захопили новий танк РФ

Голова Луганської ОВА розповів, скільки російських військових на Луганському напрямку та як ЗСУ захопили новий танк РФ
AP Photo/Libkos

Російські окупанти зібрали майже 30 тисяч своїх військових на Луганському напрямку. Вони регулярно обстрілюють деокуповані населені пункти в регіоні.

Про це в інтерв'ю ТСН розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"В напрямку Сватове — Кремінна туди росіяни перекидають резерви. У окупантів було достатньо часу, аби підготувати декілька ліній оборони. Вони щільно замінували лісосмуги, мости та будівлі. Українські військові знаходять у лісосмугах укріплені "нори" по декілька сотень метрів. Зараз російські окупанти перекидають не в'язнів "вагнерівців", а тих бійців, які мають професійну підготовку та кадрових військових", — зазначив Гайдай.

За словами голови ОВА, погода впливає на ведення бойових дій.

"В області мінус 15. Мороз приносить багато нюансів. Складні умови для військових, які йдуть у наступ та тримають оборону. Техніка дизельна, якій треба завестись та прогрітися, аби вона їхала. Пожвавлення на цьому напрямку буде, але мороз дає пересуватись не тільки техніці українських військових, а й техніці окупантів", — розказав Гайдай.

Гайдай розповів, Стельмахівку окупанти обстрілюють постійно.

Про захоплення ЗСУ російського танка на Луганському напрямку

"Російський Ленд-ліз працює дуже добре. Нещодавно спілкувався з танкістами, які опановували новий російський танк, з якого окупанти встигли зробити лише 49 пострілів. ЗСУ захопили бойову машину. Під час захоплення танк трохи пошкодили, але не критично, російський екіпаж втік. Російська техніка 2020 року була, яка обладнана нічниками та тепловізорами, з повним БК. Це модернізований танк Т-72", — підкреслив Голова Луганської ОВА.

Сергій Гайдай розповів, що він бачив у українських військових російські бойові машини "Тигр".

"Дякувати Богу, ЗСУ перефарбувало трофейні російські "Тигри", бо коли у перші дні українські бійці виїжджали на завдання на ньому, то Сили територіальної оборони ЗСУ намагались стріляти, тому що через те, що думали, що це російські військові заблукали", — каже Сергій Гайдай.

Голова ОВА розповів, що окупанти везуть бойову техніку з Владивостока та напрямку з Японії. Зокрема танки Т-72 та Т-80. Техніка йде через Луганськ.

Що відомо про ситуацію на Луганщині

У Луганській області українські військові звільнили 12 населених пунктів. Україна контролює близько п'яти відсотків території Луганщини.

Людей, які отримали поранення у Невському на Луганщині 9 січня, евакуювали 10 січня. Російська армія 9 січня обстріляла звільнене село Невське на Луганщині, двоє людей загинули, ще двоє отримали поранення.

Читайте також

Ховались від обстрілів у підвалі два місяці. Історія переселенців

Які злочини розслідують поліцейські у деокупованих селах Луганщини

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок