Чернігівська обласна прокуратура працює над поверненням у власність держави землі та майна, якими володіють громадяни РФ

Чернігівська обласна прокуратура працює над поверненням у власність держави землі та майна, якими володіють громадяни РФ

Чернігівська обласна прокуратура працює над поверненням у власність держави землі та майна, якими володіють громадяни РФ
ФОТО: пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

На користь держави повернуто вісім гектарів землі на території Чернігівської області. Ці ділянки належали громадянам РФ. Про це в інтерв'ю виданню "Лівий берег" розповів керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина.

За його словами, Чернігівська обласна прокуратура вперше в Україні подала позови в інтересах держави щодо повернення у власність земель, які належать громадянам Росії.

Усього подали дев'ять позовів, три з них задоволені – в державну власність повернулися вісім гектарів землі загальною сумою 240 тисяч гривень. За словами Василини, робота в цьому напрямку триває: прокуратура шукає об'єкти, які повністю чи частково належать громадянам або юридичним особам РФ.

"Встановлено підприємців, які мають стосунок до РФ, ми подали минулого року до суду клопотання про арешт ТОВ, що перебуває в Чернігові. Майно – 370 тисяч квадратних метрів землі й споруд, будівель на суму 31,7 мільйона гривень. Бенефіціаром є компанія, пов'язана з громадянином РФ та "Альфа-Банком". На це майно суд наклав арешт, його передано в АРМАНаціональне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Агентство з розшуку/повернення активів. Скорочена назва згідно з офіційним сайтом — Агентство з розшуку та менеджменту активів, або АРМА) — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні, чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.. Для нас це великий крок", – каже Сергій Василина.

З його слів, також прокуратура подала клопотання на арешт майна товариства з обмеженою відповідальністю, 50% статутного капіталу якого належить росіянину.

Як говорить Василина, упродовж 2022 року виконано рішень суду за позовом Чернігівської обласної прокуратури на майже 1,38 мільярда гривень, що на 60% більше, ніж торік.

Читайте також

Стріляв у цивільних: на Чернігівщині російському військовослужбовцю повідомили про підозру

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок