На Кіровоградщині за рік від сказу щепили майже 200 тисяч домашніх тварин, імунізації диких не проводили

На Кіровоградщині за рік від сказу щепили майже 200 тисяч домашніх тварин, імунізації диких не проводили

На Кіровоградщині за рік від сказу щепили майже 200 тисяч домашніх тварин, імунізації диких не проводили
Олександрійська районна державна лікарня ветеринарної медицини

У Кіровоградській області протягом 2022 року державні ветеринарні лікарі щепили від сказу 113920 собак та 84733 котів. Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталія Шевченко. Імунізацію диких тварин натомість через воєнний стан не проводили.

За інформацією речниці, безкоштовні щеплення від сказу домашнім тваринам роблять у 33 державних ветлікарнях та лабораторіях області: у п’яти місцях в обласному центрі, двох – в Олександрівці та Долинській, по одному – в Бобринці, Знам’янці, Компаніївці, Новгородці, Устинівці та селі Грузьке Катеринівської громади Кропивницького району, у трьох місцях в Олександрії та Світловодську, по одному – в Петровому та Онуфріївці Олександрійського району, по одному місцю в Новоукраїнці, Новомиргороді, Малій Висці та Добровеличківці Новоукраїнського району, у двох місцях у Голованівську, по одному – у Гайвороні, Благовіщенському, Новоархангельську та Вільшанці Голованівського району: "Вакцина від сказу є в усіх цих пунктах. Щепити домашніх тварин треба раз на рік. Єдина умова – тварині має буди більше трьох місяців".

Вакцинацію диких тварин не проводили через воєнний стан, сказала Наталі Шевченко: "Брикети з вакциною розкидають з літака, а польоти нині заборонені".

Що робити, щоб тварина не захворіла на сказ:

  • регулярно вакцинувати;
  • вигулювати на короткому повідку, в наморднику;
  • дворових собак у приватних садибах утримувати у вольєрах;
  • уникати безпритульних та диких тварин, які втратили страх перед людиною, не годувати, не контактувати, не лікувати їх.

Що відомо

  • Зі слів Наталії Шевченко, за рік у громадах області виявили 36 випадків сказу серед котів, лисиць та собак.
  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини. Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок