На Житомирщині на проходження НМТ зареєструвалися майже 2 тисячі минулорічних випускників

На Житомирщині на проходження НМТ зареєструвалися майже 2 тисячі минулорічних випускників

НМТ, ЗНО, випускник, іспит, пункт, екзамен, Житомирщина
Юнаки та дівчата сидять перед моніторами комп'ютерів. Ілюстативне фото: УНІАН

На Житомирщині серед бажаючих в 2024 році писати Національний мультипредметний тест — майже 2 тисячі минулорічних випускників. Вони першими проходитимуть тестування. Загальна кількість зареєстрованих на проходження НМТ є більшою, ніж торік і складає 10 340 людей.

Про це Суспільному розповіла заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

За її словами, більшість зареєстрованих, 8534 людей, це випускники поточного року. І є майже 2 тисячі випускників минулих років. Основна сесія Національного мультипредметного тесту (НМТ — ред.) розпочнеться в середині травня і триватиме до 20-х чисел червня. У травні здавати НМТ будуть випускники минулих років. Для випускників поточного року основна сесія тестування буде проходити в червні, сказала Людмила Марцева.

Які предмети обрали як додаткові

Під час НМТ в 2024 році його учасники мають складати тест із трьох обов’язкових предметів і одного на вибір. За словами Людмили Марцевої, серед предмету на вибір пріоритет надавали іноземній мові.

"Найбільше учасники обирали четвертим предметом англійську мову — понад 30%. Також 23% людей обрали географію, 23% — біологію, 18% — українську літературу. Маленька кількість учасників обирали такі предмети як фізика, хімія, німецька мова, іспанська мова", — сказала Людмила Марцева.

На Житомирщині на проходження НМТ зареєструвалося майже 2 тисячі минулорічних випускників
Заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева. 8 квітня 2022 року, м.Вінниця. Фото: Суспільне Житомир

Де потенційні абітурієнти проходитимуть НМТ

Місце проходження Національного мультипредметного тесту буде повідомлено після 8 травня кожному учаснику індивідуально, сказала Людмила Марцева.

"Після 8 травня у персональних кабінетах з'являться запрошення, де буде чітко написано, в який день, на яку годину, в який заклад освіти учасник має потрапити на пункт тестування. Потрібно прибути без запізнення і мати при собі обов'язково паспортний документ, сертифікат, який роздрукований з персонального кабінету, і запрошення для того, щоб ви не переплутали адресу пункту тестування", — сказала Людмила Марцева.

Як повідомляло Суспільне, у Житомирській області для складання національного мультипредметного тесту у 2024 році кількість спеціальних тимчасових екзаменаційних центрів у порівнянні із минулим роком зросте — із 27 до 43. Для проведення тестування обирали приміщення освітніх та навчальних закладів, які відповідають вимогам доступності, які належно обладнані комп'ютерною технікою та інтернетом, а також мають безпечні укриття.

Раніше Суспільно писало, в 2024 році в національному мультипредметному тесті є нововведення, основне з яких — тестування з 4 предметів. Три з них — обов’язкові: українська мова, історія України та математика. Перелік додаткового 4 предмета розширений. Можна обрати: українську літературу, одну з іноземних мов, біологію, фізику, хімію або географію.

З 5 лютого 2024 року для одинадцятикласників та всіх охочих стартували безкоштовні онлайн-курси з підготовки до національного мультипредметного тестування. Курси проводитимуть у Житомирському держуніверситеті імені Івана Франка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок