Укриття на Волині: як змінилась їх кількість

Укриття на Волині: як змінилась їх кількість

Ексклюзивно

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Волині збільшилася кількість найпростіших укриттівНайпростіше укриття – фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій. Про це в коментарі Суспільному розповів спеціаліст відділу цивільного захисту обласної військової адміністрації Юрій Левчук.

Загалом на Волині наразі є 2 481 укриття різного ступеня безпеки.

Кількість сховищСховище цивільної оборони — спеціальна споруда, призначена для захисту людей від зброї масового ураження в області не змінилася. Як і до війни їх нині 93. Також без змін лишилася кількість протирадіаційних укриттів – 253.

Зі слів Юрія Левчука, до 24 лютого на Волині було 1 539 найпростіших укриттів – цокольних, або підвальних приміщень, де люди можуть перечекати повітряну тривогу. Наразі ж фонд найпростіших укриттів зріс до 1 935 споруд.

На облаштування та утримання укриттів з обласного та місцевих бюджетів у 2022 році було виділено 43,3 мільйона гривень, – додав спеціаліст відділу цивільного захисту.

Торік щодо неналежного стану укриттів прокуратура Волині направила в суди 16 позовів упродовж минулого і цього року, – розповіла Суспільному речниця обласної прокуратури Наталія Мурахевич.

12 позовів суд задовільнив, ще три поки на розгляді. Ще один позов, зі слів Наталії Мурахевич, уже закритий. Він стосувався сховища в лікарні міст Володимир, його власники довели до ладу.

Читайте також: "Укриття та сховища в Луцьку та районах області: де шукати"

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок