Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Юлії Кузьменко - одній з підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
"Клопотання задовольнити, продовжити до 24 липня 2020 року включно строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - цитує суддю "Укрінформ".
Також їй відмовили у відводді судді Віталія Писанця.
Раніше адвокат дитячої кардіохірургині Юлії Кузьменко, яку поліція підозрює у вбивстві журналіста Павла Шеремета, Тарас Безпалий назвав Суспільному три причини, з яких оголосив про відвід судді 25 травня, і розповів, про що збирається клопотати на наступному засіданні 27 травня.
"Кілька причин, чому я заявив про відвід судді. По-перше, на сайті Печерського районного суду відсутня інформація про автора розподілу. Мені незрозуміло, яким чином три клопотання по трьом підозрюваним у справі Шеремета потрапили до одного і того ж суду. Тому у мене немає підстав вважати, що його призначили законно. Друга підстава: я клопотав судді про повернення ним матеріалів, які були покладені стороною обвинувачення, у зв'язку з тим, що ті не вклалися в термін. Вони мали подати за 10 днів, а подали за 5. Суддя послався на те, що йому необхідно вивчити документи, але які документи необхідно вивчити для того, щоб просто скористатися календарем і зрозуміти, коли що було подано? Третя підстава: він фактично брав участь у цій справі ще 4 місяці тому, ухвала була необґрунтованою і не розписаною, не були оцінені докази і, на моє переконання, він має упереджене ставлення у справі, оскільки вже її слухав. Я вважаю, що в нього вже сформовані рішення і думка, тому він не може бути об'єктивним", — розповів Суспільному Безпалов.
Адвокат попросив призначити іншого суддю для розгляду клопотання групи прокурорів щодо продовження терміну тримання під вартою для Кузьменко. Наразі захист чекає на рішення щодо відводу судді.
Безпалий зазначив, що клопотання про зміну запобіжного заходу Кузьменко було подано ще 12 травня, засідання відбулося 22 травня, але на нього не з'явилися прокурори, у зв'язку з чим суд був перенесений на 27 травня. Адвокат має намір клопотати про те, щоб суддя оголосив перерву і було розглянуто клопотання саме щодо зміни запобіжного заходу.
Безпалий додав, що близько 10 осіб підписали готовність взяти Кузьменко на поруки. За його словами, це діючі і колишні народні депутати, волонтери та учасники АТО.
Тим часом кореспондентка Суспільного повідомляє, що у справі Кузьменко також змінилась група прокурорів. Захист заявив клопотання про відвід прокурорів, однак суддя відмовив.
Що відомо
- Український журналіст білоруського походження Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху автомобіля, в якому їхав на ефір авторської ранкової програми. Шеремет був у машині один і за кілька хвилин помер у кареті "швидкої".
- 12 грудня 2019 року на брифінгу поліція назвала підозрюваних у вбивстві. Це лідер гурту Riffmaster, військовий Андрій Антоненко, кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь.
- За версією слідства, вибухівку під авто Шеремета заклали Кузьменко й Антоненко. Розвідку на місці злочину вела Яна Дугарь.
- У виробленні вибухівки підозрюють раніше судимого атовця Владислава Грищенка. У справі фігурує і його дружина Інна.
- Суд заарештував Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка. Яна Дугарь перебуває під домашнім арештом.
- Слідство у справі Шеремета змінило підозру Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь, прибравши з переліку мотивів "ультранаціоналістичні ідеї" та "велич арійської раси".
- Слідство повідомило адвокатів Антоненка, Кузьменко та Дугарь про закінчення розслідування у справі.