День пам'яті захисників ДАПу: цьогоріч на Житомирщині пам'ять полеглих військових вшановуватимуть в іншу дату

День пам'яті захисників ДАПу: цьогоріч на Житомирщині пам'ять полеглих військових вшановуватимуть в іншу дату

День пам'яті захисників ДАПу: цьогоріч на Житомирщині пам'ять полеглих військових вшановуватимуть в іншу дату
Фото: Суспільне Житомир

До 2023 року в Україні 16 січня вшановували пам'ять захисників Донецького аеропорту. Цьогоріч пам'ять "кіборгів", які віддали своє життя, захищаючи Донецький аеропорт, вшановуватимуть в іншу дату – 20 січня.

Зміни до відзначення цієї дати були внесені спільним Наказом міністра оборони та Головнокомандувачем ЗСУ №21/24 від 20 січня 2022 року.

Очільник Житомирського обласного управління культури Анатолій Душко у коментарі Суспільному розповів, які заходи планують провести у нову дату вшанування пам'яті "кіборгів".

"У попередні роки вшанування проходило 16 січня, цьогоріч ми вперше проводитимемо його 20 січня, як це було визначено Наказом міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ. Цього дня ми будемо проводити тематичні заходи по бібліотеках, музеях, закладах культури. Що стосується церемонії вшанування пам'яті наших Героїв, то попередньо планується, що вона проходитиме у Житомирі біля пам'ятника "Захисникам України у війні з російським агресором". Якихось масових дійств там не плануємо – поставимо лампадки, вшануємо хвилиною мовчання", – сказав Анатолій Душко.

Що відомо

  • День пам’яті захисників Донецького аеропорту встановили за ініціативою українських військових, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.
  • Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.
  • Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року, коли російські окупанти захопили будівлі аеропорту. Цього ж дня українські військові завдали удар по позиціях окупантів та встановили контроль над Донецьким летовищем.
  • На січень 2015 року припадають найкривавіші та найзапекліші бої. 13 січня в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку окупантів впала диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої точилися за поверхи нового терміналу. 18-20 січня українські військові утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися окупантами. Російські бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі та підірвали їх.

Ще по темі

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок