Ердоган і Путін поговорили телефоном про Україну

Ердоган і Путін поговорили телефоном про Україну

Ердоган і Путін поговорили телефоном про Україну
. Зустріч президента РФ Володимира Путіна та президента Туреччини Реджепа Ердогана в Сочі 5 серпня. Фото: AP

Президент Туреччини Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним. Вони обговорили про обмін полоненими, створення газового хабу в Туреччині та експорт зерна з Чорного моря.

У повідомленні на сайті Кремля йдеться про те, що сторони поговорили про ініціативу Туреччини та з урахуванням переговорів омбудсменів України та Росії питання щодо обміну полоненими, в першу чергу, пораненими.

Під час переговорів Путін також сказав Ердогану, що українська сторона не прийняла на час православного Різдва "припинити вогонь", а також заявив про "нарощування обсягів озброєнь і військової техніки, які передають для України".

У пресслужбі президента Туреччини зазначили, що Ердоган наголосив на тому, що країна готова "взяти на себе завдання сприяння й посередництва в установленні міцного миру" між Росією та Україною.

Що відомо про роль Туреччини у російсько-українській війні та посередництво Ердогана

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у листопаді вкотре заявляв, що з його боку триває робота над тим, аби війна в Україні завершилася мирним договором.

Раніше президент Туреччини повідомив що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про безкоштовне відправлення зерна країнам, які його потребують.

Видання Wall Street Journal також писало, що президент Туреччини Ердоган розширює глобальний вплив Туреччини на тлі російської агресії проти України.

22 липня у Стамбулі за посередництва турецької сторони була підписана угода щодо розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Крім того, за посередництва Туреччини 21 вересня вдалося обміняти п'ятьох командирів "Азову".

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко згідно з домовленостями до кінця війни залишатимуться під протекторатом Ердогана в Анкарі.

5 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським запропонував посередництво Анкари для встановлення миру між Україною та РФ.

Читайте також

Відновлення документів для звільнених з полону: Федоров розповів про новації у "Дії"

Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

Українські полонені відправили рідним 2102 листа

Полоненим захисникам РФ не завжди передає листи від рідних — Координаційний штаб

РФ іноді вивозить українських полонених на фальшиві обміни — Лубінець

На початок