Вакцина є: як батькам на Рівненщині зробити дітям від п'яти років щеплення проти COVID-19

Вакцина є: як батькам на Рівненщині зробити дітям від п'яти років щеплення проти COVID-19

Важливо
Вакцина є: як батькам на Рівненщині зробити дітям від п'яти років щеплення проти COVID-19
Фото: Facebook центр контролю та профілактики хвороб

На Рівненщині ще не розпочалась вакцинація дітей віком від п'яти років проти COVID-19. Про це 11 січня Суспільному розповіла координаторка з вакцинації в області Олена Гандзюк. Вона роз'яснила алгоритм дій батькам, які бажають щепити дитину від інфекції.

Рівненська область отримала вакцину від COVID для щеплення дітей віком 5-11 років, про це Суспільне повідомляло раніше. Щеплювати дітей цього віку дозволи у вересні 2022 року.

"Прийшло 600 доз послабленої вакцини Comirnaty, тобто Pfizer для діток від п'яти років. Ми до цього вакцинували діток лише після 12 років усю цю вакцинальну кампанію, яка відбувалася. Ще ми не розпочинали вакцинацію, тому що вакцина прийшла, ми її розділили між центрами первинної медико-санітарної допомоги", — коментує Олена Гандзюк.

Вона уточнила, що поки не отримували даних про те, що вже є діти, щеплені цією вакциною і ці дані лише починають збирати. Олена Гандзюк роз'яснила алгоритм дій батькам, які хочуть щепити свою дитину від COVID-19:

"Батьки звертаються у свій центр ПМСД, де у них заключена декларація і говорять, що хочуть вакцинувати дитинку від п'яти років. Сімейний лікар або педіатр, з ким підписана декларація, вивчають це питання і дивляться, чи дитині показано і вакцинують. Взагалі таких абсолютних протипоказів до вакцинації — це всього 5% населення в цілому, у тому числі дитячого, тобто майже усім ця вакцина показана".

Координаторка з вакцинації в області додала, що в Україні не виключають нового спалаху COVID.

"Ми знаємо, у Китаї, у Сполучених штатах Америки іде дуже серйозний спалах COVID, новий штамп — Кракен називається. У нас поки що немає. Але будь-яка хвиля ковіду починалася не у нас, а десь там, а потім доходила. Тому все-таки, звичайно, батькам треба замислитися і подумати про вакцинацію", зауважила Олена Гандзюк.

Читайте також

  • На Рівненщині поліція фіксує нові шахрайські схеми з банківськими картками. Жертвами стали кілька людей
  • У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось
  • Особливості спілкування з військовими: у Рівному влаштують зустріч психолога з рідними бійців
  • На шоломи, бронежилети та тепловізори: вуличний музикант з Рівного зібрав понад пів мільйона для ЗСУ

Авторка: Ольга Верещук

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок