Особливості спілкування з військовими: у Рівному влаштують зустріч психолога з рідними бійців

Особливості спілкування з військовими: у Рівному влаштують зустріч психолога з рідними бійців

Ексклюзивно
Особливості спілкування з військовими: у Рівному влаштують зустріч психолога з рідними бійців
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному дружин та родичів військових запрошують на зустріч з психологом. Про це 11 січня Суспільному розповіла психологиня, кураторка мобільної групи ГО “Центр підтримки Атлант” Ольга Рудик. На зустрічі розповідатимуть, зокрема, про особливості спілкування з бійцями.

Робота з військовими

Керівник громадської організації Андрій Омельченко працює з учасниками АТО з 2014 року. Ольга Рудик зазначила, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну виникла гостра потреба у моральній й психологічній допомозі бійцям.

"Ми стикнулися з тим, що, скажемо так, ми не знаємо, що таке війна і наші хлопці пішли на війну непідготовлені, якщо вони не були військовими, а як добровольці, мобілізовані. На війні у них повністю змінюється свідомість. Вони стикаються з умовами, з якими були незнайомими, переживають стрес, умови виживання, дуже велике психоемоційне навантаження, яке впливає на нервову систему, потім — на їхню поведінку", — пояснює психологиня.

Поведінка військових, які повертаються з фронту або приїжджають на ротацію чи у відпустку — змінена. Поки триває війна, зауважує Ольга Рудик, психологи не в силі повернути їх до мирного життя, а лише "чистять" нервову систему, стабілізують моральний, емоційний стан, коли у цьому є потреба.

"Наші волонтери не працюють з ними як психологи, тобто ми не вчиняємо добро проти волі. Бо часто буває, що їм нав'язують допомогу, вказуючи на проблеми. Ми тільки спілкуємося, повідомляємо, що ми можемо допомогти. І тільки тоді, коли хлопці готові, вони можуть поділитися тим, що їх турбує, і ми можемо проводити з ними вже психологічну роботу", — додає вона.

Спілкування з родинами бійців

Громадська організація підтримки готує волонтерів по всій Україні. Рівне стало другим містом після столиці, де керівник "Центру психологічної підтримки Атлант” Андрій Омельченко готував волонтерів для роботи з військовими.

"Оскільки ми ціла нація, яка знаходиться в війні, є потреба розповідати цивільним і насамперед дружинам і сім'ям військових, який внутрішній світ наших захисників, як змінюється їхня поведінка, свідомість, як з ним взагалі спілкуватися. Тому що хлопці приходять, вони, здається, ті самі наші хлопці, наші рідні, але щось у них змінилося. Бо фізично вони виходять з поля бою, але морально — ні", — розповідає Ольга Рудик.

Для рідних бійців у Рівному 15 січня організовують зустріч. Під час двогодинного спілкування з психологом можна буде запитати про те, що турбує. Відбудеться захід у приміщенні Гончаренко Центр на вул. Кавказькій 2/1 о 15:30. Для участі потрібно попередньо зареєструватися ТУТ.

"Акценти на тому, якою є свідомість захисника, воїна, як змінюється і чому. Будемо розказувати, що це за правила бою, чому військові живуть за ними, як потім вони переносять цю поведінку у цивільний світ і як з ними спілкуватися. Як реагувати на це, що не можна говорити", — уточнює психологиня.

Такі зустрічі у Рівному центр психологічної підтримки планує проводити раз чи два на місяць. У планах, окрім роботи з військовими, надавати психологічну допомогу їхнім рідним.

Центр підтримки безкоштовно надає морально-психологічну підтримку військовим та їх сім’ям також через чатбот @Atlant_SC_bot. Там можна:

 • просто поговорити, бо важко емоційно;
 • травматичні події;
 • панічні атаки, тривожний стан, страх;
 • переживання втрати близької людини;
 • поганий сон, погане самопочуття;
 • сімейні відносини;
 • інші питання, які викликають занепокоєння.

Читайте також

 • У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось
 • Убив ексвійськового ГУР на замовлення ФСБ: у Рівному кілера засудили на 15 років
 • До війни було більше: скільки грошей отримав бюджет від Рівненської митниці за рік
 • Скільки електрокарів зареєстрували на Рівненщині в 2022 році. Дані сервісцентру МВС

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок