У Києві не будуть скасовувати зупинку міського транспорту під час тривоги ─ КМДА

У Києві не будуть скасовувати зупинку міського транспорту під час тривоги ─ КМДА

У Києві не будуть скасовувати зупинку міського транспорту під час тривоги ─ КМДА
Фото: Уніан

У Києві громадський транспорт під час повітряної тривоги продовжуватиме зупинятись. У КМДА пояснюють, що під час небезпеки люди повинні перебувати в укриттях.

Про це перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив в інтерв'ю виданню ТСН.

"Знаючи ситуацію з частими обстрілами в столиці, та влучаннями в інфраструктурні об’єкти, я б не рекомендував їздити біля них під час повітряної тривоги на громадському транспорті чи в маршрутках... Ми можемо багато моделювати та вигадувати, але під час повітряної тривоги люди мають бути в укриті!" — застерігає Поворозник.

Посадовець розповів й про можливість будування укриття на зупинках громадського транспорту в Києві на прикладі тих, які облаштовані в Ізраїлі.

Він зауважив, що для того, щоб встановлювати подібні укриття, вони мають бути виконані за відповідними стандартами та нормами. Він зазначив, що наразі немає відповідних державних стандартів на такі укриття.

Щоб облаштувати такий прихисток, потрібні наступні критерії: на скільки людей розраховане таке укриття, скільки людей там мають сидіти та стояти, буде там туалет, чи ні та якою буде категорія міцності такого укриття.

Що відомо про міський транспорт у Києві під час воєнного стану

У серпні стало відомо, що у Києві хочуть створити захисні зупинки, де можна безпечно перечекати повітряну тривогу. Відповідний проєкт рішення з'явився на сайті Київської міської ради.

З першого серпня, за рішенням Ради оборони Києва, наземний громадський транспорт, зокрема і приватні перевізники, під час повітряної тривоги зупинятимуть рух у безпечному місці. Пасажири після того, як пролунає сирена, не повинні залишатися на зупинках транспорту, а прямувати до найближчого укриття. Його можна знайти на мапі на офіційному порталі Києва, або у застосунку "Київ цифровий".

Після відбою тривоги водій чекатиме пасажирів протягом 10 хвилин. Люди, які за цей час не встигнуть повернутися до транспортного засобу, зможуть скористатися наступним. Платити повторно за проїзд не потрібно.

Метрополітен під час повітряної тривоги не здійснює перевезення наземними ділянками та закриває роботу станцій відкритого типу. Підземні станції працюють, зокрема як укриття.

Петицію з вимогою скасувати рішення про зупинку міського транспорту під час повітряних тривог зареєстрували на сайті Київради 3 серпня. Транспортна комісія Київради на засіданні підтримала звернення киян.

15 серпня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти спрямовуються на оборону. А 29 серпня у відповідь на петицію киян зазначив, що відповідне рішення Ради оборони міста Києва ухвалювалося з урахуванням оцінки поточної та прогнозованої безпекової ситуації в столиці, а отже буде переглянуте виключно за умови стабілізації ситуації.

Читайте також

Чи можуть вручити повістку у київському метро: у КМВА дали відповідь

На початок