Повернутися у безтурботне дитинство: черкащанка започаткувала проєкт "Бабусина хатка"

Повернутися у безтурботне дитинство: черкащанка започаткувала проєкт "Бабусина хатка"

Повернутися у безтурботне дитинство: черкащанка започаткувала проєкт "Бабусина хатка"
Суспільне Черкаси

Аби кожен міг повернутися у безтурботне дитинство, яке провів в українському селі, на Черкащині є проєкт "Бабусина хатка". Започаткувала його канівчанка, а нині жителька столиці, Анна Сухобрус.

18 років тому у селі Ліпляве на Черкащині батько Анни придбав будинок 130-річної давнини. Відтоді жінка взялася відтворювати у ньому стародавній сільський побут.

Аби в хаті було тепло та щоб приготувати їсти, у хаті є піч. У цьому процесі, найважче — підняти баняк рогачем, розповіла Анна:

"У цій печі раніше готували борщ, картоплю і пекли хліб. Я зараз якраз навчаюся активно цій справі, тому що одне діло — спостерігати, як печуть хліб і розуміти, що це складно, а зовсім інша справа — спекти цей хліб самому. Взагалі я хочу знайти шеф-кухаря, який міг би приїздити в хатинку і зробити якісь курси по відео, щоб вчитись готувати традиційні страви в печі".

бабусина хатка
Анна Сухобрус. Суспільне Черкаси

Бажання відтворити сільський побут з’явилося, бо ніколи не жила в селі, але завжди мріяла. Щойно з’явилася нагода, взялася реалізувати свою мрію:

"Для мене з дитинства село – це простір свободи, де ти можеш робити все. Асоціація в мене з дитинством — це коли ти приходиш після канікул і однокласники всі так розповідають про село, і я не могла зрозуміти, що ж такого там в цих селах. Тож мені завжди хотілося в село. Так само і тато — він якось разом з мамою проїздив повз хату, побачив і сказав: «Я хочу отаку хату»".

І тато придбав хату в селі. Відтоді виникла ідея відтворити у хаті стародавній побут. З назвою проєкту Анна не вагалася:

"Якраз так трапилося, що тато робив реставрацію цієї хатинки, тому що хата почала просідати. Тут повністю замінювали каркаси, тому тут вікна не рідні. Я довго думала над назвою і зрозуміла, що у назву «Бабусина хатка» нічого не потрібно додавати".

бабусина хатка
Суспільне Черкаси

Любов до бабусі особлива, інакша. Тож проєкт "Бабусина хатинка" виник, аби й інші могли відчути її, перебуваючи тут:

"Коли розпочався карантин, ми з донькою до неї переїхали, я пригадала як це — одна справа будинок батьків, а інша — коли ти приїздиш до бабусі, бо наші українські бабусі, вони ж такі особливі".

Нині бабусині картини прикрашають стіни оселі.

"Усі картини, які є у хатинці, вишивала моя бабуся. Серед них — картина, яку бабуся вишила у четвертому класі. Для мене це взагалі був шок, що у четвертому класі можна таке вишивати".

бабусина хатка
Суспільне Черкаси

Старовинний глиняний посуд, меблі, предмети побуту і підлога встелена соломою, — усе, аби сповна у "Бабусиній хатинці" можна було зануритися у сільський побут давнини, пояснила жінка. Проєкт зеленого туризму, за її словами, планує вдосконалювати й розвивати й надалі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок