У ДТЕК пояснили, чому відключень світла у Києві та області стає більше

У ДТЕК пояснили, чому відключень світла у Києві та області стає більше

У ДТЕК пояснили, чому відключень світла у Києві та області стає більше
Фото: Уніан

На новорічні свята у Києві та області енергетикам вдалося знизити час відключень електроенергії до мінімуму. Але наразі дефіцит потужності зростає, тож відповідно — світло почали вимикати частіше. Про це повідомляють у компанії ДТЕК.

Зазначається, що відключень світла в Києві та області стало більше, оскільки:

  • російські терористи продовжують атакувати об'єкти енергосистеми, що ще більше посилює дефіцит електроенергії
  • морози посилюються і люди частіше використовують обігрівачі, через що сильно зростає навантаження на мережі
  • промислові підприємства повернулись до роботи, це теж призвело до збільшення споживання електроенергії

"Енергетики утримують ситуацію в рамках стабілізаційних графіків, але все частіше в так звані "негарантовані години" (світло-сірий колір на графіках) диспетчерам доводиться обмежувати електростачання для уникнення аварій. В так званій білій зоні — світло має бути у всіх споживачів",— йдеться у повідомленні.

У ДТЕК зауважують, якщо у споживачів відсутнє світло у години, позначені білим кольором на графіку, можливо у цьому районі виникла аварія. Про це можна повідомити через дистанційні сервіси.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням у Києві та області

10 січня станом на 10:30 споживання електроенергії в Києві підвищилось через низьку температуру і сильний вітер. Також зросло споживання електрики промисловістю та бізнесом. Унаслідок цього зростає дефіцит потужності.

Через зниження температури і зростання споживання електроенергії у Києві зросла кількість аварій на мережах. У понеділок, 9 січня, у деяких районах застосовувались аварійні вимкнення поза графіком.

5 січня гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що кияни зменшили споживання електроенергії щонайменше на третину. Це вдалося завдяки відключенням світла та економному використанню приладів містянами.

З 14:00 3 січня Київ повернувся до стабілізаційних графіків відключення електроенергії. За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, якщо не буде нових атак Росії на критичну інфраструктуру, екстрених вимкнень не планується.

На Київщині також з 3 січня запровадили нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії. Складаються вони з трьох категорій.

Вдень 29 грудня у Києві 40% жителів були без електроенергії після масованої атаки РФ. Увечері гендиректор енергокомпанії Yasno Сергій Коваленко зробив оптимістичний прогноз про те, що Київ може невдовзі повернутися до "дообстрільного" рівня електропостачання.

Читайте також

Щоб запобігти блекауту. Енергетики розробляють нову схему електропостачання для Києва — експерт

У спортивної бази Медведчука на Київщині тепер новий управитель

Росіяни штурмують Соледар, омбудсмани України й РФ зустрінуться у Туреччині. 321 день війни. Онлайн

На початок