У спортивної бази Медведчука на Київщині тепер новий управитель

У спортивної бази Медведчука на Київщині тепер новий управитель

У спортивної бази Медведчука на Київщині тепер новий управитель
Архівне фото: УНІАН

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) на відкритому конкурсі обрало управителя для арештованої спортивної бази під Києвом, яку пов’язують із членами родини відомого українського експолітика.

Про це повідомляється на сайті АРМА.

Ідеться про об’єкт, розташований у місті Українка Обухівського району Київської області. На території спортивної бази розміщені кілька житлових і господарських будівель: лазня, гостьовий будинок, перепускний пункт, альтанка, колиба.

Управителем спорткомплексу і земельної ділянки площею понад 24 га обрано державне підприємство "Олімпійський навчально-спортивний комплекс "Конча-Заспа". "Арештований актив тепер сприятиме підготовці спортсменів національних збірних команд України з олімпійських видів спорту", — йдеться у повідомленні АРМА.

Нині у Нацагентстві з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами оголошено конкурс з відбору оцінювачів майна арештованої спортивної бази. По завершенню оцінки державна компанія-управитель зможе почати фактичне використання активу.

На сайті АРМА не вказується, що спортивна база в Українці на Київщині пов’язана саме з нардепом Віктором Медведчуком. Але є згадка про рішення Печерського райсуду Києва від 1 квітня 2022 року, яким на зазначене майно, що належить ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-Тур", накладається арешт. Бенефіціарним власником ТОВ "Інвестиційна компанія "Спорт-Тур" значиться Оксана Марченко, дружина Медведчука.

Що відомо про Медведчука

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну достеменно було невідомо, де перебуває Медведчук. 12 квітня 2022 року президент Зеленський повідомив про затримання Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі. Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні.

СБУ повідомила деталі затримання: ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука спочатку до Придністров’я, а потім до Москви. Контррозвідка СБУ прорахувала десятки версій, чітко визначила справжній маршрут і з'ясувала місце прибуття евакуаційної групи ФСБ. У результаті Медведчук був затриманий під час виїзду з Київської області.

Пізніше Медведчук звернувся до Зеленського та Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.

21 вересня 2022 року в результаті обміну з російського полону повернулися понад 200 українських захисників, а також 10 іноземців, які воювали на боці Збройних сил України. Україна передала Росії підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука та 55 військових РФ. Як повідомив Зеленський, Медведчук попередньо пройшов усі слідчі дії, які передбачені законодавством.

Медведчуку раніше оголосили підозру за ч.1 ст.111 (Державна зрада), ч.1 ст.258-3 (Сприяння терористичній організації) та ч.1 ст.438 (Розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України. Він фігурує у кримінальних справах щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі та сприяння діяльності терористичної організації через поставки вугілля з тимчасово окупованих територій сходу України.

Читайте також

Український суддя їздив до окупованого Криму і володіє нерухомістю в Москві та Севастополі — "Схеми"

Уряд пропонує створити державний парк "Межигір'я" на території колишньої резиденції Януковича

На початок