Харківські актори зіграли виставу за Хвильовим у США

Харківські актори зіграли виставу за Хвильовим у США

Харківські актори зіграли виставу за Хвильовим у США
Фото: Джоанна ОстінАрт/УІ

Харківська театральна група "Slovo. Theater group" показала в Кеннеді-центрі (Вашингтон, США) виставу "Mothermotherland" за мотивами новели "Я (Романтика)" Миколи Хвильового. Про це стало відомо з публікації на сторінці Українського інституту.

Американська мисткиня Одрі Розі Деже, чиї предки — українці, хотіла створити виставу у Харкові в межах мистецької резиденції "Слово". Премʼєру планували провести в Україні, однак через початок повномасштабного вторгнення вирішили перенести покази до США. Одрі запросила п’ятьох митців і мисткинь з Харкова у Пітсбург, штат Пенсильванія, для участі в театральній резиденції.

Покази виставки вже відбулися в штатах Нью-Джерсі, Іллінойс, Меріленд, Пенсильванія. У січні планується п’ять показів у Нью-Йорку під час театральної конференції APAP.

Крім того, проєкт мають продовжити в Парижі, Лондоні та Берліні, а пізніше — повернутися з туром до України та показати виставу в Харкові.

"Кожен і кожна з нас знають, для чого ми тут, у Америці. Ця впевненість, рішучість і войовничість, яка нам притаманна, дає багато сил. Я відчуваю, що тут ми — нехай і локально — починаємо формувати запит на українське мистецтво", — зазначила акторка і PR-менеджерка "Slovo Theatre Group" Юлія Лінник.

Мисткині також проводять лекції в університетах США. Зокрема, уже провели лекцію про митців будинку "Слово" як запрошені лектори в Університеті Пітсбургу, а у Чикаго — інтерактивну лекцію про "Розстріляне відродження" в Україні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок