У Суецькому каналі сіло на мілину судно з українською кукурудзою

У Суецькому каналі сіло на мілину судно з українською кукурудзою

Важливо
У Суецькому каналі сіло на мілину судно з українською кукурудзою
Суецький канал. Ілюстративне фото: АР

Вантажне судно MV Glory, яке везе понад 65 тис. тонн кукурудзи з України до Китаю, зранку 9 січня сіло на мілину в єгипетському Суецькому каналі. Про це повідомляє AP з посиланням на адміністрацію Суецького каналу.

Інцидент стався поблизу міста Кантара в провінції Суецького каналу Ісмаїлія. Фірма повідомила, що три канальних буксири намагалися зрушити судно з мілини. Судно вдалося зняти з мілини і воно продовжило рух.

Офіційні особи не повідомили подробиць про те, що спричинило аварію. Частина Єгипту, включно з його північними провінціями, у неділю, 8 січня, пережила хвилю поганої погоди.

Спільний координаційний центр вказав, що суховантаж Glory, який має довжину 225 метрів, перевозить понад 65 тисяч тонн кукурудзи з України до Китаю. Судно було проінспектоване Спільним координаційним центром біля Стамбула 3 січня. До складу центру входять співробітники Росії, Туреччини, України та ООН.

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Однак 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського флоту РФ 29 жовтня вранці.

Президент Володимир Зеленський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. У Білому домі також відреагували на припинення Росією дії "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді". 17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

Читайте також

Товарообіг України у 2022 році перевищив $90 млрд: звідки імпортували найбільше

На початок