НКРЕКП скасувала постанову про підвищення тарифів на воду

НКРЕКП скасувала постанову про підвищення тарифів на воду

НКРЕКП скасувала постанову про підвищення тарифів на воду
. Фото ілюстративне: Pexels

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала раніше ухвалену постанову про підвищення тарифів на водопостачання.

Таке рішення було ухвалене під час засідання комісії 30 грудня. Зокрема, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявив, що попереднє рішення про підвищення тарифів було ухвалене через різне розуміння його змісту членами комісії.

"Під час оформлення рішення щодо вказаного питання з’ясувалось, що у зв’язку з великою кількістю зауважень та пропозицій до проєкту рішень, тривалого їх обговорення, початку повітряної тривоги, рішення, які було запропоновано для голосування, члени комісії зрозуміли по-різному та, відповідно, голосували за різні проєкти", — пояснив посадовець.

Ущаповський також додав, що запропоноване рішення суттєво відрізняється від проєкту, який був оприлюднений на сайті НКРЕКП.

"Тому при їх оформленні виникли непорозуміння щодо розмірів та структури цих тарифів", — підкреслив він.

Відтак НКРЕКП відправила на доопрацювання проєкти рішень щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Що відомо про підвищення тарифів

26 грудня Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг, запропонувала у два етапи підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення на 10-30% в залежності від регіону. Відповідно до оприлюдненого документа, перший етап здорожчання був запланований із 1 січня 2023 року, другий – з липня 2023 року.

27 грудня НКРЕКП ухвалила відповідну постанову про підвищення тарифів на водопостачання.

У НКРЕКП зазначили, що підвищення тарифів спровоковане кількома факторами: подорожчанням електроенергії, зносом мережі, зменшенням обсягів реалізації та збільшенням видатків на оплату праці.

Раніше голова правління Національної енергетичної компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що вартість електроенергії для бізнесу вдвічі не зростатиме. Йдеться про підвищення тарифу на транспортування магістральними мережами на кілька копійок. Це складає приблизно 1,3-1,5% вартості електроенергії для бізнесу, пояснив посадовець.

Читайте також

Ціну за електроенергію, яка залежить від місячного споживання, планують підняти з липня

Ціни на яйця можуть зрости через перебої з електрикою — економіст

Новорічний стіл подорожчав майже вполовину — Інститут аграрної економіки

Дивіться також: Рік, коли ми стали сильними. 2022-й у фотографіях Суспільного
На початок