В "Укренерго" пояснили, на скільки зростуть тарифи на електроенергію для бізнесу

В "Укренерго" пояснили, на скільки зростуть тарифи на електроенергію для бізнесу

Підприємці в Україні, малий бізнес
Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

Вартість електроенергії для бізнесу вдвічі не зростатиме. Про це Суспільному в ефірі единого телемарафону розповів голова правління Національної енергетичної компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький. Йдеться про підвищення тарифу на транспортування магістральними мережами на кілька копійок. Це складає приблизно 1,3-1,5% вартості електроенергії для бізнесу, пояснив посадовець.

“Ні про яке збільшення вартості електроенергії для бізнесу вдвічі взагалі не йдеться. На сьогодні кінцева ціна для більшості українських підприємств коливається в межах 5-6 грн за кіловат годину. В цю ціну входить як ціна виробленої електроенергії на електростанціях, так і тариф на розподіл електроенергії мережами обленерго, і тариф Укренерго, тобто тариф на передачу магістральними мережами”, — сказав Кудрицький.

Він пояснив, що цей тариф “Укренерго” складає в середньому менше 10% від вартості електроенергії для бізнесу.

“Наразі в останніх обгрунтуваннях регулятора і в проєкті рішення, яке вивішено на сайті регулятора, йдеться про підвищення тарифу на транспортування магістральними мережами на кілька копійок. Це складає приблизно 1,3-1,5% вартості електроенергії для бізнесу. Тож, хочу трішки розчарувати, сенсація скасовується”, — сказав Кудрицький.

За його словами, перегляд тарифів як “Укренерго”, так і обленерго — це процедура, яка відбувається щороку.

“Наразі перегляд тарифу нашого в основному зумовлений тим, що старий тариф встановлювався ще під обсяг транспортування до вторгенння. Зараз ми залишаємо всі свої витрати фактично на тому ж самому рівні, просто зменшився обсяг передачі електроенергії нашими мережами”, — сказав очільник “Укренерго”.

Відповідно, за словами Кудрицького, тариф на транспортування потребує перегляду, але для бізнесу це не буде тягарем, схожим на збільшення в два рази.

“Тобто збільшення більшість бізнесів, я сподіваюся, не помітить”, — додав він.

Читайте також

Півтора мільйона людей на Одещині без світла, Рада ЄС погодилася надати 18 мільярдів Україні. 291 день війни. Онлайн

На початок