Посилений контроль: у черкаській поліції пояснили, як працюватимуть у новорічну ніч

Посилений контроль: у черкаській поліції пояснили, як працюватимуть у новорічну ніч

У новорічну ніч не скасовуватимуть комендантську годину. Водночас стежити за порядком у місті та селах на Черкащині будуть більше авто й піших патрулів, розповіла Суспільному речниця Нацполіції області Зоя Вовк.

За словами речниці, поліцейські контролюватимуть дотримання усіх вимог воєнного стану, зокрема, і заборону на піротехнічні засоби.

"Безпекова ситуація у країні постійно змінюється. Ми аналізуємо дії росіян, його озвучені наміри. Свята – не привід нехтувати правилами та наражати себе на небезпеку. Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні ввели комендантську годину, яка діятиме й у святкову ніч. Тому задля безпеки та запобігання можливим провокаціям у ніч на Новий рік комендантська година на Черкащині все-таки діятиме, як і по всій країні: з 23:00 суботи до 5:00 неділі. У цей період не можна перебувати у громадських місцях та ходити вулицями", – розповіла вона.

У разі порушення правил комендантської години, поліцейські мають право:

  • перевіряти в людей документи та перепустки, а за їхньої відсутності – затримувати цих людей і доправляти до органів або підрозділів Нацполіції для встановлення особи;
  • за потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів;
  • затримувати й доправляти до органів або підрозділів Нацполіції людей, які вчинили або вчиняють правопорушення;
  • вилучати предмети, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення;
  • застосовувати відповідно до законодавства заходи фізичного впливу, зброю та спеціальні засоби.

Людину, яка порушила режим комендантської години, можуть затримати та притягнути до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності, зазначила Зоя Вовк. При цьому вона закликала черкащан дотримуватися правил комендантської години та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Що відомо

  • З 24 лютого по усій території Черкаської області з 22:00 до 6:00 розпочала діяти комендантська година. Про це повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко. У цей час заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчень. Їх отримають працівники підприємств, установ і організацій, що забезпечують життєдіяльність області.
  • У Черкасах та області 27 лютого комендантську годину запровадили на дві години раніше — із 20. Триватиме, як зазвичай, до шостої ранку, повідомив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Скічко.
  • В Умані із 27 лютого комендантська година діяла із 19:00 і тривала до шостої ранку, розповіла міська голова Ірина Плетньова. Із 15 березня комендантська година там починається пізніше — із 20:00 і триватиме до шостої ранку, повідомили у місцевому міськвиконкомі.
  • Із 15 березня в Черкасах змінили тривалість комендантської години: вона розпочинається о 21:30 і триває до 6:00, повідомив керівник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець.
  • На території Черкаської області з 17 травня запровадили нові межі комендантської години. Вона діятиме з 23.00 до 5.00 по всій області.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок