Росіяни знищують непідконтрольні церкви на території окупованої України

Росіяни знищують непідконтрольні церкви на території окупованої України

Росіяни знищують непідконтрольні церкви на території окупованої України
Свято-Преображенський катедральний собор у Донецьку. Фото: Валерій Дід/Вікімедіа

На тимчасово окупованих територіях Росія планує "інтеграцію" релігійних організацій – лишитися мають тільки ті церкви, які підпорядковуються московському патріархату. Про це 26 грудня повідомили у Центрі національного спротиву.

"Почала діяти відповідна програма "сприяння релігійним організаціям в інтеграції до російського соціокультурного простору". Нею займається ГО "Російська асоціація захисту релігійної свободи", яка фінансується за рахунок грантів президента Росії", — йдеться у повідомленні.

Організація займається ревізією майна інших конфесій аби знищити всі протестантські рухи, помісну Православну церкву України та мусульманські осередки, які не підконтрольні духовному управлінню мусульман Росії.

До цього таке відбулося в тимчасово окупованому Криму.

В УПЦ МП забирають два храми Києво-Печерської Лаври. Митрополит Павло закликав Зеленського "не забирати у людей віру"

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни на окупованих територіях вилучають книжки, присвячені історії України. Це художня та публіцистична література. Найбільше під обшуки підпадають підручники з історії України для шкіл, а також інші книги, які містять інформацію про Майдан, АТО, ООС, та імена героїв: Мазепи, Петлюри, Бандери, Шухевича і Чорновола.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок