В УПЦ МП забирають два храми Києво-Печерської Лаври. Митрополит Павло закликав Зеленського "не забирати у людей віру"

В УПЦ МП забирають два храми Києво-Печерської Лаври. Митрополит Павло закликав Зеленського "не забирати у людей віру"

В УПЦ МП забирають два храми Києво-Печерської Лаври. Митрополит Павло закликав Зеленського "не забирати у людей віру"
. Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло, фото: УНІАН

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павло у відеозверненні закликав президента України Володимира Зеленського не забирати в Української православної церкви Московського патріархату Успенський собор і Трапезну церкву на території Верхньої лаври.

Станом на зараз зазначені храми перебувають в оренді УПЦ МП, однак 31 грудня строк оренди закінчується, отже представники УПЦ Московського патріархату у 2023 році не зможуть там правити богослужіння.

Митрополит Павло у відеозверненні заявив, що УПЦ не отримала письмового повідомлення про припинення оренди з 1 січня та закликав президента Зеленського захистити права УПЦ МП.

"Люди голодують в холоді і без світла. І ще хочете забрати віру в людей? Не робіть цього. Ми не вмішуємося в політику чи економіку. Просто просимо, щоби Господь зберіг нашу церкву в державі", — сказав священнослужитель.

Крім того, Павло закликав людей, "які не мають стосунку до церкви", не вказувати "коли нам святкувати Різдво і до якої церкви ходити".

Читайте також: Чому все більше українців підтримують перенесення Різдва: коментуємо результати соцопитування

Що відомо про обшуки та санкції проти УПЦ МП

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

Згодом працівники СБУ перевірили монастир УПЦ МП на Закарпатті, у якому чорниці закликали до "пробудження матушки Русі". В СБУ заявили, що знайшли там пропагандистські матеріали, авторства російських діячів і видані російськими друкарнями. У церкві УПЦ МП в Івано-Франківську правоохоронці знайшли антиукраїнську агітаційну літературу. Ще в трьох областях у єпархіях УПЦ МП виявили кремлівські методички та нацистську символіку.

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією. Впродовж двох місяців на розгляд Ради мають внести відповідний законопроєкт. У рішенні йдеться, що РНБО доручила правоохоронцям "активізувати заходи з виявлення підривної діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України".

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

Читайте також: Канонічний зв'язок із РФ, санкції та "безпекові заходи" СБУ. Чи можуть заборонити УПЦ МП
На початок