На деокупованих територіях виявили 54 катівні і зафіксували понад 5 тисяч випадків катувань — ОГП

На деокупованих територіях виявили 54 катівні і зафіксували понад 5 тисяч випадків катувань — ОГП

На деокупованих територіях виявили 54 катівні і зафіксували понад 5 тисяч випадків катувань — ОГП
Катівня в одному з будинків деокупованого села Піски-Радьківські, жовтень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

На деокупованих територіях України, органи прокуратури виявили 54 катівні і зафіксували 5079 випадків катувань. Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA з посиланням на відповідь Офісу генпрокурора на інформаційний запит.

В ОГП повідомили, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесено 5079 кримінальних правопорушень за фактами катувань, заподіяння тілесних ушкоджень або іншого нелюдського поводження внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У відповіді ОГП зазначається, що наразі здійснюється досудове розслідування у 855 кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів проти дітей, пов’язаних зі збройною агресією РФ проти України, у тому числі 10 – за фактами сексуального насильства. Усього органи прокуратури розслідують 2415 проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно дітей та у сфері охорони дитинства.

На деокупованих територіях України після відступу росіян виявлено 54 катівні.

Як зазначили в ОГП, станом на 19 грудня в ЄРДР зареєстровано 54 607 злочинів, пов’язаних з агресією РФ, серед них 52 879 за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

На деокупованих територіях Київщини, Харківщини, Херсонщини українські військові та правоохоронці виявляли катівні та масові поховання. У Бучі на Київщині правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії.

У звільнених з окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм на Харківщині виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що російські військові на окупованих територіях облаштовують дитячі катівні.

Читайте також

На території деокупованої Херсонщини спеціальна група виявила 64 випадки сексуального насильства

У Херсоні виявили чотири місця, де катували людей

Катівні та безіменні могили: що знайшли в Ізюмі після звільнення міста від окупантів

Слідчі вилучили докази у російських катівнях Вовчанська на Харківщині

На початок