Заборона РПЦ і її підрозділів: Рівнеоблрада прийняла чергове звернення до керівництва держави

Заборона РПЦ і її підрозділів: Рівнеоблрада прийняла чергове звернення до керівництва держави

Офiцiйно
Заборона РПЦ і її підрозділів: Рівнеоблрада прийняла чергове звернення до керівництва держави
. Патріарх РПЦ Кирило. Фото: Facebook

Рівненська обласна рада прийняла звернення до президента, Кабміну, Конституційного Суду “щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій”. 23 грудня за нього проголосували одноголосно.

Таке звернення обласна рада у попередні місяці пробувала приймати тричі, але цього не сталось. Водночас у серпні у прийнятому зверненні від Верховної ради вимагали прийняти закон, який “унеможливить діяльність УПЦ (МП) в Україні”.

Про що йдеться у новому зверненні

У прийнятому зверненні серед мотиваційних пунктів депутати вказують, що “московська церква посідає чільне місце серед інструментів агресії: як через безпосередню колаборацію – злочинну співпрацю священнослужителів із окупантами – так і через поширення наративів ворога, сіяння ворожнечі серед українців, виправдання російської агресії та перешкоджання об’єднанню українських православних”.

“Неможливо приховати факти здачі цілих єпархій російській православній церкві, агітації за “русскій мір і русскоє оружиє”, втечі ієрархів-колаборантів до росії, співучасті у викраденні людей, доносів на українських патріотів і ветеранів, священників Православної Церкви України та інших злочинів”, — йдеться в одній із частин тексту.

Читайте також: Заборона в Україні РПЦ і пов’язаних з нею релігійних організацій. Що кажуть депутати

Також у зверненні говорять про “розкрадання історико-культурної української спадщини, яке проходить повз увагу державних органів”.

“Обшуки, проведені у монастирях і єпархіях різних областей, і зокрема у Києво-Печерській Лаврі, підтвердили наявність там російських агітаційних матеріалів, спрямованих на розкол українського суспільства, перебування підозрілих осіб. Ці факти підтверджують: колаборація з окупантом – це не поодинокі випадки, а системне явище. І це явище не знаходить оцінки у керівництва московської церкви в Україні. Навпаки, бачимо спроби виправдати подібну діяльність або ж замовчати її”, — йдеться у зверненні.

Також у зверненні зазначено, що “спроби замаскувати приналежність до Москви не мають успіху – за церкву говорять справи”, а “російська церква, разом із своїми структурними підрозділами і залежними організаціями, має бути заборонена в Україні”.

Виходячи з цього, Рівненська обласна рада вимагає:

  • від Конституційного Суду України – негайного ухвалення рішення щодо конституційності Закону України “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.” Московська церква зобов’язана відкрити своє правдиве ім’я.
  • від Кабінету Міністрів України – внесення у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкту щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи;
  • вирішити невідкладно питання віднесення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України;
  • вирішити питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій;
  • забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та інших культових споруд.
  • від Верховної Ради України – ухвалення Закону щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.
  • від Президента України взяти на особистий контроль питання щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

Також додали поправку депутата Олександра Дехтярчука щодо непродовження оренди від Кабміну для лавр.

Повний текст звернення тут.

Позиція керівника єпархії

Перед можливим прийняттям подібного звернення минулого разу Суспільне звернулось за коментарем до керівника Рівненської єпархії УПЦ, архієпископа Пимена.

“Це продовження цькування. Це та ситуація, яка ще більше дестабілізує і так спричинений війною розбрат. Це протизаконні дії. Це, мабуть, спроба набити собі ціну, додати якихось заслуг. Заборона московського патріархату в Україні... його і так в Україні нема. Війна дає нові виклики, варто було б звернути увагу на більш насущні питання. Ні вірні, ні священники Рівненської єпархії УПЦ не скомпрометували себе за цей період нічим. Я поставлений за них відповідати і відповідаю. Ми не давали приводу так ображати людей”, — сказав єпископ.

Що відомо

  • Комітет Верховної ради із питань гуманітарної політики рекомендував парламенту підтримати законопроєкт, який унеможливлює діяльність афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій в Україні — тобто заборону діяльності УПЦ МП. Як повідомив депутат Ярослав Железняк, таке рішення ухвалили 9 грудня на засіданні комітету.
  • На Рівненщині СБУ провела кілька контррозвідувальних безпекових заходів у будівлях та культових спорудах УПЦ (МП). В Службі безпеки заявили, що виявили проросійську літературу. Водночас нікого не затримували та не оголошували підозр, а знахідки передали на експертизу.

Читайте також

  • У Рівному в дворі багатоповерхівок знайшли тіла двох чоловіків. Поліція з’ясовує обставини
  • Нова бруківка під час війни: мер Рівного пояснив, чому вирішили це робити
  • Яким ЦРУ бачило Рівне 70 років тому. Історик опрацював дані розсекречених документів
  • Чи можна святкувати Різдво двічі. Пояснює ректор Рівненської духовної семінарії
  • "На папірцях": в ОВА пояснили, як працюватиме Укрпошта на Рівненщині в умовах блекауту

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Ми в YouTube

На початок