Черкаські депутати ухвалили бюджет на 2023 рік

Черкаські депутати ухвалили бюджет на 2023 рік

Оновлено
Черкаські депутати ухвалили бюджет на 2023 рік
Суспільне Черкаси

Депутати Черкаської міськради проголосували за бюджет на 2023 рік. Він становить 4,7 мільярда гривень, розповіла Суспільному директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко.

Рішення ухвалили швидко, адже усі пропозиції щодо розподілу коштів обговорили на бюджетних комісіях, зазначила Тетяна Харенко.

"Цей рік видався специфічним, воєнний стан відобразився на всіх податках. Є рішення, згідно з якими дехто звільнився від податків, зокрема, від туристичного збору та податку за рекламні конструкції. Тому ми відходили від динаміки поточного року", – пояснила вона.

Фахівчиня зазначила – найбільше грошей отримала освіта. На неї спрямували 1,3 мільярда гривень. Директор профільного департаменту Богдан Бєлов додав: цих коштів достатньо, аби профінансувати усі видатки:

"Основні напрямки – це оплата праці працівників шкіл, садочків, позашкілля, культури та спорту. Також велика стаття видатків це оплата комунальних платежів та оплата харчування дітей в садочках і школах".

730 мільйонів спрямували на департамент житлово-комунального комплексу.

"Це кошти на утримання доріг, парків, скверів, пляжів – взагалі утримання всієї території міста", – зазначив директор департаменту Сергій Отрешко.

Також Черкаська міська рада ухвалила програму цивільного захисту населення. Її попередній бюджет становитиме 276 мільйонів гривень, зазначив посадовець:

"Це не тільки сховища, це й система оповіщення, засоби захисту, шляхи евакуації в разі такої необхідності".

400 мільйонів гривень спрямували в резервний фонд, 800 – на бюджет розвитку міста, 85 мільйонів на підтримку ЗСУ. Зі слів міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, гроші розподілили так, аби в разі надзвичайної ситуації життєдіяльність міста не стала на паузу:

"Це дасть змогу місту запустити каналізаційне господарство та теплопостачальні організації, запустити тепло в домівки. Головне питання нині – це ті виклики, які ставлять перед нами російські окупанти і зима. Наша економіка повинна працювати, бо вона – це наша міць".

На що передбачені кошти

Згідно з документом, дохідна частина бюджету становитиме 4 154 364 326 гривень.

Зокрема, доходи загального фонду бюджету громади – 4 005 625 700 гривень та доходи спеціального фонду бюджету громади – 148 738 626 гривень (бюджету розвитку 37 156 000 гривень).

Видатки бюджету громади, згідно з проєктом рішення, становитимуть 4 153 433 495 гривень. Із них видатки загального фонду бюджету громади – 3 549 730 684 гривень та видатки спеціального фонду бюджету громади – 603 702 811 гривень.

На реалізацію міських та регіональних програм передбачили 1 253 092 177 гривень.

Серед захищених видатків будуть:

 • оплата праці працівників бюджетних установ;
 • нарахування на заробітну плату;
 • придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
 • забезпечення продуктами;
 • оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
 • обслуговування місцевого боргу;
 • соціальне забезпечення;
 • поточні трансферти місцевим бюджетам;
 • оплата послуг з охорони комунальних закладів культури;
 • підготовка кадрів закладами фахової передвищої та вищої освіти;
 • забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування;
 • оплата енергосервісу.

"За" бюджет проголосували 34 депутатів, не голосували четверо.

Окрім цього, на сесії депутати проголосували за перейменування близько сотні вулиць, направили звернення щодо зменшення комендантської години в новорічну ніч та ухвалили програму підтримки переселенців.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок