Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів

Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів

Залужний підтримав посилення відповідальності за дезертирство та непокору наказам командирів
. Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний. Фото: УНІАН

Як заявив головнокомандувач ЗСУ у відеозверненні, він підтримує посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини чи місця служби, дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмову діяти зброєю, непокору і невиконання бойових наказів.

"Я підтримую відповідні зміни до законодавства, ухвалені Верховною радою і прошу президента підписати закон. Моя думка чітко віддзеркалює позицію командирів угруповань та військових частин, які вимагали системного вирішення цього комплексу питань", — наголосив Валерій Залужний.

Головнокомандувач додав, що армія тримається на дисципліні.

"Якщо прогалини в законодавстві не забезпечують її дотримання, а “відмовники” можуть сплатити штраф, розмір якого становить до десяти відсотків бойових виплат, або отримати покарання з випробуванням, це несправедливо. Більше того і це ключове, оголені ділянки фронту змушені закривати собою інші військовослужбовці, що призводить до збільшення втрат особового складу, територій та мирних людей на них. Часто втрачені позиції доводиться відновлювати штурмовими діями дуже дорогою ціною", — додав Залужний.

Про який законопроєкт йде мова

Верховна рада 13 грудня ухвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності для військових за низку правопорушень. Він передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці". Його підтримали 290 народних обранців.

Документ передбачає посилення відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу вчинені в умовах особливого періоду. Відповідальність також буде посилено за несення служби у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, непокору наказам командирів.

13 грудня ухвалений законопроєкт був переданий на підпис президенту Володимиру Зеленському.

На початок