Рада посилила відповідальність для військових за вживання алкоголю та наркотиків

Рада посилила відповідальність для військових за вживання алкоголю та наркотиків

Рада посилила відповідальність для військових за вживання алкоголю та наркотиків
. ФОТО: Володимир Тарасов / Укрінформ / Getty Images

Верховна рада 13 грудня ухвалила в цілому законопроєкт щодо посилення відповідальності для військових за вживання наркотиків та алкоголю.

Про це повідомляється на сайті Ради.

Проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці" підтримали 290 народних обранців.

"Реалізація положень закону сприятиме підвищенню стану військової дисципліни та особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, а також надасть повноважень Військовій службі правопорядку у Збройних силах України здійснювати протидію незаконному обігу наркотичних засобів, алкоголізму у військових частинах, протидії подолання поширення наркоманії у військових колективах, підтримання належного рівня військової дисципліни та правопорядку, підвищення бойової готовності військових частин та спроможності виконувати визначені завдання задля захисту Вітчизни", — зазначають автори законопроєкту.

Зокрема, документ пропонує внести зміни до статей 69 та 75 Кримінального кодексу України, щоб виключити можливості призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом, та звільнення від відбування покарання з випробуванням. Окрім того, зміни мають бути внесені до статей 172-10 – 172-20 розділу 13-Б Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Також пропонується доповнити вказаний Кодекс новою статтею 266-1 задля надання повноважень Військовій службі правопорядку у Збройних силах України здійснювати огляд уповноваженими посадовими особами військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння з використанням технічних засобів та тестів", — зазначається в тексті пояснювальної записки.

На сайті Верховної ради зазначається, що 13 грудня ухвалений законопроєкт був переданий на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Читайте також

Обстріл центру Херсона, Польща визнала Росію спонсором тероризму. 295 день війни. Онлайн

На початок